Kıran, Yıldırım'ı mahkemeye veriyor

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kıran, Fenerbahçe Aziz Yıldırım'ın, SANTRA programındaki açıklamalarına ilişkin olarak yargıya gideceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tahir Kıran, yaptığı yazılı açıklamasında, Sarı-lacivertli kulübün tarihinin Aziz Yıldırım ile bir dönem Fenerbahçe Kulübü Futbol Şube Sorumlusu olarak görev yapan Sadettin Saran arasında geçen diyaloktan dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Herşeyden önce belirtmek isterim ki, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başarılarla dolu şanlı tarihinin, bir dönem Futbol şube sorumlusu olarak görev yapan bir yöneticisiyle mevcut başkanı arasında geçen 'adam mısın, erkek misin' gibi polemiklere konu edilmiş olmasından tüm Türk halkı gibi ben de çok büyük üzüntü duydum." ifadelerini kullandı.

-"FENERBAHÇE İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM"-

Tahir Kıran, halen TFF Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürdüğünü hatırlatarak, "Görevimin gerektirdiği tarafsızlık ilkesine halel getirmemekle birlikte üyesi olduğum Fenerbahçe Spor Kulübü için bugüne kadar maddi ve manevi elimden gelen her türlü desteği vermeye çalıştım, bundan sonra da vermeye devam edeceğim." diye konuştu.

-"BENİM FENERBAHÇE SEVGİMİ KİMSE YARGILAYAMAZ"-

Fenerbahçe'ye olan sevgisini hiçbir kişi yada kurumun yargılama hakkının olmadığını savunan Kıran, şu ifadeleri kullandı: "Bugün kulübün mevcut başkanı tarafından hakkımda ileri sürülen iftiralara, kulübe zarar verdiğimi içeren ithamlara bağımsız yargı huzurunda cevap vereceğim. Fenerbahçe Spor Kulübü Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe Spor Kulübü üyeliğinden ihraç edilmeme dair hakkımda vermiş olduğu kararın yanlış ve haksız olduğuna inanıyorum. Gerekirse yargı yolunada başvuracağım. Bu arada 'Bu sene Fenerbahçe'ye Süper Lig şampiyonluğu yetmez, Şampiyonlar Ligi'nden elendiğine göre UEFA Kupası'nda başarılı olmasını isterim. Fenerbahçe camiasını ancak bu mutlu eder"şeklindeki beyanlarımı değiştirerek hiç söylemediğim sözleri bana mal eden, bu konuda asılsız şahadette bulunan ve kendi yarattıkları bu gerçek dışı oluşumu aileme, manevi şahsiyetime, ve sahip olduğum değerlere saldırı malzemesi olarak kullananlar hakkında yargı önünde hesap soracağım."

-"AZİZ YILDIRIM İFTİRA ATIYOR"

SANTRA isimli programda canlı yayın konuğu olan Aziz Yıldırım'ın kendisiyle ilgili olarak "Fenerbahçe şike yaptığı dediği için Tahir Kıran'ı kulüpten ihraç ettik." şeklindeki açıklamasının iftira olduğunu iddia eden Kıran, "Bu açıklama açık bir iftiradır. 'Fenerbahçe Kulübü Başkanı olan Sayın Aziz Yıldırım'ı bu açıklamasını ispata davet ediyorum; aksi halde kendisini tüm kamu oyu ve özelliklede Fenerbahçe camiası nezdinde müfteri ilan edeceğim." şeklinde konuştu.

Tahir Kıran, açıklamasını şöyle tamamladı: "Tüm bu açıklamalarımın sonunda Ulu Önder'imiz Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim" sözünü son günlerde yaşananlardan sonra bazı spor adamlarına hatırlatmayı bir Türk vatandaşı olarak kendime görev addediyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious