Kırca’ya şantaj yapılmış

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Ali Kırca’nın şok görüntülerini sevgilisi çekmiş

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ünlü haber spikeri Ali Kırca’ya kurulan ’seks tuzağı’yla ilgili haberin VATAN’da yayımlanmasının ardından, olayın intikam değil, şantajdan kaynaklandığı anlaşıldı. Görüntülerin, kıskanç bir sevgilinin intikamı olduğu konuşuluyordu. Ancak Kırca’nın yakın çevresinin iddialarına göre, sevişme görüntülerindeki genç, esmer kadın önce kaset karşılığında para sızdırmaya çalıştı. Ancak Kırca, para vermeyi reddedince, kadın kaseti atv yönetimine yolladı.

ATV’den soruşturma

Ama yöneticiler kaseti çöpe attı. Şantajcı bu kez de yüksek çözünürlüklü görüntüleri internet ortamında gönderilecek düzeye getirdikten sonra, e-mail yoluyla atv çalışanlarına gönderdi. Böylece internetteki mail trafiği başlamış oldu. VATAN’daki haberin ardından da atv yönetimi bir soruşturma başlattı. Bu soruşturmayla görüntülerin nasıl yayıldığının tespit edileceği ve yayanların işten çıkarılacağı konuşuluyor. Ama bir başka iddiaya göre, bu mailleri yaydığı gerekçesiyle 3 çalışanın işine son verildi bile.

Google’da 1 numara

Ali Kırca’nın İnternete düşen görüntüleri, sanal alemin de en merak edilen konusu oldu. Haberin VATAN’da yayınlanmasından sonra arama motoru ’google’a giren binlerce kişi, Ali Kırca’yı en fazla aranan adam olma konumuna getirdi. Google Trends hizmetine göre, dün en fazla aranan isim Ali Kırca oldu. En çok arayan il ise İstanbul.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious