Kireç çözücü içirdigi için kizinin ölümüne neden oldugu iddia edilen anne gözaltina alindi . .

  • Giriş : 17.11.2005 / 00:00:00

ISTANBUL -17 Kas 2005 - Eyüp'te 24 yasindaki anne Eda G., 2.5 yasindaki kizi Hale ile 5 yasindaki Furkan'a zorla kireç çözücü içirip kizinin ölümüne neden oldugu iddiasi ile Çocuk Sube Müdürlügü ekipleri tarafindan gözaltina alindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre olay söyle gelisti; geçimini tabelacik yaparak saglayan Isa Göcet ve esi Eda G., geçtigimiz yil Temmuz ayinda 2.5 yasindaki kizlari Hale'yi rahatsizlandigi için Istanbul Üniversitesi Istanbul Tip Fakültesi Hastanesi'ne götürdü. Hale, içtigi asit bazli bir kimyasal maddeden dolayi iç organlari ve agiz çevresinde yaralar olustugu tespit edilerek, alerji servisinde tedavi altina alindi. Ancak tüm çabalara ragmen talihsiz çocuk, bir sene süren yasam mücadelesini bir yil sonra Temmuz ayinda kaybetti. Ölen küçük kizin kan örneklerinde yapilan incelemede asit bazli bir kimyasal tespit edilirken, olay polis kayitlarina 'ev kazasi' olarak geçti.

Temmuz ayinda kizlarini kaybeden Göcet Ailesi, geçtigmiz hafta Çarsamba günü 5 yasindaki ogullari Furkan'i benzer sikayetler ile yine ayni hastaneye götürdü. Uzun bir tedavi sürecinde aileyi yakindan taniyan doktorlar, yaptiklari ilk müdahalede çocugun birkaç ay önce ölen kiz kardesi ile ayni maddeleri içtigini tespit etti. Ayni ailede ikinci kez yasanan bu olayin bir tesadüf olamayacagini düsünen doktorlar, durumdan süphelenerek tedavi altina alinan Furkan'in yattigi odada refakatçi kanal anneyi yakin takibe aldi.


-Doktorlar yakaladi-


Hastaneye yatirildiktan birkaç gün sonra küçük Furkan'in odasina ani bir baskin düzenleyen doktorlar, refakatçi kalan anne Eda G.'nin telasla tuvalete giderek elindeki bir sise dolusu siviyi döktügünü görüp, durumu hemen polise bildirdi. annenin panikle çarsafa ve yerlere döktügü sividan örnekler alan polis, ayni zamanda Furkan'dan kan örnekleri alarak incelenmesi için Adli Tip Kurumu'na gönderdi. Yapilan sorusturmanin sonunda elindeki sisede kireç sökücü bulundugunu kabul eden anne Eda G., hastane odasindaki tuvaletleri ve lavabolari temizlemek için getirdigini söyleyince serbest birakildi. Adli Tip Kurumu'nun önceki gün sonuçlanan raporuna göre ise ilk olayda ölen Hale ile halen tedavi altinda tutulan küçük Furkan'in kaninda , çarsaf ve yerlerden alinan ayni asit bazli kimyasal maddeye rastlandigi belirlenince anne Eda G., dün polis tarafindan gözaltina alindi.


-Suçlamalari kabul etmedi-


Istanbul Emniyet Müdürlügü Çocuk Subesi'nde yapilan sorgusunun ardindan Fatih Adliyesi'ne sevk edilen anne Eda G., hakkindaki tüm suçlamalari reddetti. Hastane odasini temizlemek için kireç çözücü getirdigini kabul eden anne, ölen kizi Hale'nin ölümü ile ilgisi bulunmadigini ileri sürdü. Eda G., Nöbetçi Mahkeme tarafindan 'ölüme sebebiyet vermek ve öldürmeye tesebbüs' suçlamasiyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious