Kırgız muhalefeti 10 gün süre verdi

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

Kırgızistan'da muhalefetin önde gelen isimleri, bugüne kadar ülke için hiçbir şey yapamamkla suçladıkları Cumhurbaşkanı Kurmanbek Bakiyev ile Başbakanı Feliks Kulov ikilsinin istiafısını istiyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kırgız muhalefet liderleri bugün Başbakan Feliks Kulov ve bakanlar kurulu üyeleriyle bir araya gelerek taleplerini iletti. Uzun süren ve tartışmalı geçen toplantıya Cumhurbaşkanı Kurmanbek Bakiyev katılmadı. 10 maddelik taleplerinin yerine getirilmesi için hükümete 10 gün süre tanıyan muhalefet, aksi takdirde 2 Kasım'da düzenleyecekleri mitingde hükümetin istifasını isteyecekleri uyarısını yaptı.

Toplantıya katılan eski Meclis Başkanı ve Atameken (Anavatan) Partisi Genel Başkanı Ömürbek Tekebayev, Asaba Partisi Başkanı Azimbek Beknazarov ve muhalif politikacılar ile yayını durdurulan Piramida Tv Genel Müdürü Olga Anatolevna Cherniyavskaya birer konuşma yaptı.

Muhalif isimler Cumhurbaşkanı Bakiyev'in anayasa reformu için verdiği sözü yerine getirmesini ve medyaya yapılan baskıların ortadan kalkmasını istedi. Muhaliflerin sunduğu 10 maddelik talepler listesinde cihazları yakılarak yayını durdurulan Piramida televizyonunun faaliyetlerine yeniden başlaması, Ömürbek Tekebayev'e düzenlenen uyuşturucu komplosunun aydınlatılması ve Bakiyev'in üst düzey yönetimde yer alan akrabalarının görevden uzaklaştırılması yer alıyor.


Fotoğraf Dökümü:


Eski Meclis Başkanı ve Atameken (Anavatan) Partisi Genel Başkanı Ömürbek Tekebayev (miletvekili)

Asaba Partisi Genel Başkan Yardımcısı Roza Otunbayeva

Kırgız Başbakanı Feliks Kulov

Asaba Partisi Başkanı Azimbek Beknazarov (milletvekili)

Milletvekii Doronbay Sadırbayev

Yayını durdurulan Piramida Tv Genel Müdürü Olga Anatolevna Cherniyavskaya

Başbakan Kulov, muhaliflerin arasında

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious