Kırgız öğrencilerden kolbastı şov

Kırgız öğrencilerden kolbastı şov.8242
  • Giriş : 14.06.2009 / 01:30:00
  • Güncelleme : 22.09.2016 / 00:46:27

92 yabancı öğrenci, Mozaik Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin düzenlediği veda gecesinde bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Türkiye'de Mozaik Derneği tarafından verilen burslarla eğitimini tamamlayan onlarca öğrenci için özel bir veda gecesi düzenlendi. Mecidiyeköy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen program hüzünlü ve mutlu anlara sahne oldu. Program bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Türkçe Olimpiyatları'nda oynadıkları Kolbastı ile gönüllerde taht kuran Kırgız öğrenciler, veda gecesi için özel bir gösteri gerçekleştirdi.

Veda gecesinin açılış konuşmasını yapan Mozaik Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Erol Önal derneğin ismine yaptığı atıfla dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin dünyada yepyeni bir mozaik oluşturacağını söyledi. Önal, derneğin faaliyetlerini yürütülmesinde en önemli katkıyı sağlayan iş adamlarına ve öğrencilerin yetiştirilmesini sağlayan üniversite hocalarına teşekkür etti.

Gecede öğrenciler Türkçe olarak söyledikleri şiir ve şarkı performanslarıyla programa katılanlardan büyük alkış topladı. Program sonunda öğrencilere başarıları nedeniyle iş adamları tarafından hediyeler takdim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*