Kırgızistan'da, Türk haber servisi başlandı

  • Giriş : 31.05.2006 / 00:00:00

Kırgızistan devlet haber ajansı 'Kabar'ın internet sitesi haber servisine Türkçe de eklenerek bir ilke imza atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk İşbirliği Kalkınma Ajansı (TİKA) Bişkek Koordinatörlüğü'nün desteğiyle sitede yer alan Türkçe haberler servisine en çok bu ülkedeki Türklerin ilgi göstermesi bekleniyor. Söz konusu ajansın www.kabar.kg Web adresinde Türkçe haberlere ulaşmak kolay.

Bu sebeble başkent Bişkek'te düzenlenen sitenin açılış törenine; Türkiye'nin Kırgızistan Büyükelçisi Serpil Alpman, TİKA Bişkek Koordinatörü Fahri Solak ve 'Kabar' Ajansı Genel Müdürü Oleg Ryabov katıldı. Törende bir konuşma yapan Oleg Ryabov, sitesinin Türkçe sayfasını sadece Türk vatandaşların değil, Türkçe bilen tüm okurların ilgi göstereceğini belirtti.

Törenden sonra TİKA Bişkek Koordinatörü Solak ve Oleg Ryabov Türkçe web-sayfanın açılmasıyla ilgili anlaşmayı imzaladılar. İmza töreninden sonra Büyükelçi Alpman, yaptığı kısa konuşmada sayfayı hazırlayan elemanları kutladı.


Öte yandan açıklamada bulunan TİKA Bişkek Koordinatörü Solak, hizmete açılan sitenin Türkiye ile Kırgızistan arasında sağlıklı bilgi akışına katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious