Kırgızistan'da cezaevlerine vergi muafiyeti

Kırgızistan'da cezaevlerine vergi muafiyeti  .15316
  • Giriş : 14.03.2008 / 15:43:00

Kırgızistan hükümeti, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğünü, 10 yıl süreyle her türlü vergiden muaf tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, Başbakan İgor Çudinov'un, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğüne bağlı cezaevleri yönetiminin, 10 yıl süresince her türlü vergiden muaf tutulmasına ilişkin kararnameyi imzaladığı bildirildi.

Cezaevleri yönetiminin her türlü vergiden muaf tutulmasını öngören kararnamenin, cezaevlerinde tutukluların meslek edinmelerini ve üretimi yeniden canlandırmayı amaçladığı belirtildi.

Ülkedeki bazı cezaevlerinde halen çok sayıda sanayi teçhizatı ve makineleri bulunuyor. Ancak, son 10 yılda, hammadenin yanı sıra makinelere ek parça sağlanmaması nedeniyle üretim tamamen durma noktasına geldi.

Bu arada, cezaevleri yönetiminin, devletin çeşitli kurumlarına 1 milyar 561 milyon 107 bin som (42 milyon 653 bin dolar) borçlandığı ifade ediliyor.

Kararnamede ayrıca, Sosyal ve Çalışma Fonu'na, cezaevlerinden borç tahsilini 10 yıldan sonra yapması ve vergilerden muaf tutulması için gerekli çalışmaların yapılması talimatının verildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious