Kırgızistan'da şiddetli deprem!

  • Giriş : 09.01.2007 / 00:00:00

Kırgızistan'ın güneyinde Richter ölçeğine göre 6 büyüklüğünde deprem oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Acil Durumlar Bakanlığından yapılan açıklamada, dün gece Tacikistan sınırı yakınında meydana gelen depremin, Batken bölgesindeki yerleşim birimlerini vurduğu bildirildi. Açıklamada, depremde ölen ya da yaralanan olmadığı, yardım ekiplerinin bölgede hasar tespit çalışmalarını sürdürdürdüğü belirtildi. Kırgızistan'da iki hafta önce de Richter ölçeğine göre 5.5 büyüklüğünde bir deprem olmuştu.

HİNDİSTAN'IN NİKOBAR ADALARINDA DEPREM

Hindistan'ın doğusundaki Nikobar adalarında dün Richter ölçeğine göre, 5.7 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.

Alınan bilgilere göre can kaybı ya da hasarın meydana gelmediği depremin, tsunamiye de yol açmadığı kaydedildi. Hindistan Meteoroloji Dairesi, Nikobar adalarının batı kıyısını vuran depremin merkez üssünün denizde olduğunu bildirdi.

Hindistan'ın doğusundaki Nikobar ve Andaman adaları, 26 Aralık 2004'te Hint Okyanusu'nda, Endonezya yakınlarında 9.1 büyüklüğünde meydana gelen depremin yol açtığı tsunami felaketinin vurduğu bölgeler arasında yer alıyordu. Resmi rakamlara göre tsunami felaketinde Hindistan genelinde 10 bin 749 kişi öldü ve ayrıca çoğu Andaman ve Nikobar adalarından 5 bin 640 kişi, öldüğü kabul edilen kayıplar listesinde yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious