Kırıkkale, şehidini toprağa verdi

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Van'ın Özalp ilçesinde teröristler tarafından şehit edilen polis memuru Serdar Özkılınç, memleketi Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Törene Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Vali Mustafa Demirer, Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Kırıkkale milletvekilleri Vahit Erdem Ramazan Can, Halil Tiryaki, eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, askeri ve mülki erkanın yanısıra vatandaşlar katıldı.

Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Salim Akça, yaptığı konuşmada, Anadolu Türkleri'nin bu toprakları korumak için her zaman can verdiğini belirterek, "Serdar evladımız ne ilk şehidimiz, ne de son şehidimizdir. Şairin dediği gibi, (Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber). Biz biliyoruz ki toprak suyla karışınca çamur olur, kanla karışınca vatan olur. Şehitlerin ölmediğini biliyoruz. Onlara ölü demeyin. Biz de senin diri olduğunu biliyoruz. Ölmediğini biliyoruz." dedi.

Şehit cenazesine katılan vatandaşlar, şehit için yapılan duanın ardından tekbirler getirdiler, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Polise uzanan eller kırılsın", "Kahrolsun PKK", "Hükümet uyuma şehidine sahip çık" şeklinde sloganlar atıldı.

Şehit cenaze töreninde teröre lanet okunurken, şehit annesi, "Beni de vurun" diye ağladı.

Şehit cenazesine katılan Keskinliler ise özellikle İsrail'in üç asker için yaptıklarını örnek göstererek, "Yeter artık! Küçücük bir devlet kadarda mı olamadık." şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Keskin Çarşı Camiinde kılınan cenaze namazı sonrası şehit polis

Serdar Özkılınç, Merkez Mezarlığında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious