Kırıkkale'de 30 çiftin nikahı kıyıldı

  • Giriş : 15.05.2006 / 00:00:00

Kırıkkale Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bir organizasyonla bugüne kadar nikahsız yaşamış 30 çiftin nikahı kıyıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çiftlerden kimi nikah tazeledi, kimi ise evlilik yolunda ilk adımını attı.

Törene Kırıkkale Valisi Mustafa Demirer ile birlikte Belediye Başkanı Veli Korkmaz, İl Müftüsü Osman Şarklı ve diğer idareciler katıldı. Çiftlerin nikahını Belediye Başkanı Korkmaz kıyarken, Vali Demirer ve diğer idareciler ise şahitlik yaptı. Demirer ve Korkmaz, çiftlere birer küçük altın taktılar. Çiftlerin bir yastıkta kocamaları için dualar edildi.

Belediye Başkanı Veli Kokmaz, tüm çiftlere mutlu bir ömür diledi. Çiftler törenin yapılacağı salona kırmızı halı üzerinde alkışlar arasında girdiler. Tüm kostüm ve gelinlik ve pasta masraflarının Kırıkkale Belediyesi Sosyal Konsey tarafından karşılanan nikah töreninden sonra ise gösterilere ve oyunlara geçildi. Yerel sanatçılar konser verdiler. Şehirdeki çok sayıda taksi nikah töreni için süslenerek görev aldı. Törenden sonra çiftler topluca şehir turu atılar. Nikah törenindeki yaşlı bir çift herkesin ilgi ve dikkatini çekti. Törende ayrıca dev bir pasta de kesilerek herkese ikram edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious