Kırıkkale'de fiber optik kablolar kesildi

Kırıkkale'de fiber optik kablolar kesildi .6658
  • Giriş : 20.10.2007 / 14:57:00

Türk Telekom'daki grev sürüyor. Bir sabotaj haberi de Kırıkkale'den geldi. Kentte telefon ve internet iletişimi sağlayan fiber optik kablolar sabotaj sonucu kesildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kırıkkale'nin Yenidoğan ve Gürler mahallelerinde telefon ve internet hatlarında yaşanan sorun üzerine başlatılan incelemede, bölgedeki fiber optik kabloların kesildiği belirlendi.

Olay yerinde yapılan incelemede kabloların sabotaj sonucu kesildiği belirlenirken, polis ekipleri tutanak tuttu.

Yetkililer, sabotaj sonucukesilen kablolar nedeniyle her iki mahallenin yanı sıra Millet ve Menderes caddeleri ile Bahşılı ilçesi ve Hacılar beldesinin telefon bağlantılarının kesildiğini bildirdi.

Polis ekipleri, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü ifade etti. Öte yandan, İstanbul Caddesi'ndeki 5 katlı bir iş merkezinin girişindeki telefon hattının tahrip edildiği öğrenilirken, binadaki tüm abonelerin 3 gündür telefon hatlarının kesik olduğu kaydedildi.

Bu arada, yaşanan sorunlarla ilgili yetkililerden bilgi alan Kırıkkale Valisi Mustafa Bahrettin Demirer, arızaların bir an önce giderilmesi için talimat verdi.

Telekom'daki grev devam ediyor

Türk Telekom yönetimi ile Haber-İş Sendikası arasında yaklaşık 25 bin 680 kişiyi ilgilendiren görüşmelerden anlaşma çıkmayınca, işçiler 16 Ekim'den bu yana grevde. Bu arada hizmette aksamalar da yaşanıyor.

Türk Telekom tarihinin ilk grevine çıkmadan dört saat önce Edirne, Kırklareli, Bursa, İzmir, ve Ankara'da da uluslararası internet bağlantısı ve data aktarımı sağlayan kritik noktalardaki fiber optik kablolar kesilmişti.

Bu olaylardan kısa süre sonra da Erzurum'un Aşkale ilçesinde Türk Telekom'a ait fiber optik kablolar kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından testere ile kesilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious