Kırıkkale'de heyelan ulaşımı kapattı

Kırıkkale'de heyelan ulaşımı kapattı.18878
  • Giriş : 11.02.2009 / 16:43:00

Kırıkkale'nin Irmak beldesindeki heyelan nedeniyle Kırıkkale-Ankara kara yolunun tek şeridi ulaşıma kapandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Kırıkkale-Ankara kara yolunun 12. kilometresindeki Irmak beldesi Fidanlık mevkisinde saat 10.00 sıralarında heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle, Kırıkkale-Ankara yolunun Ankara-Kırıkkale istikameti trafiğe kapandı. Ulaşım, tek şeritten kontrollü olarak veriliyor.

Karayolları 44. Bölge Şefliği Müdürü İbrahim Şenel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün gece de aynı bölgede toprak kayması meydana geldiğini, yolun sabaha kadar süren çalışmalarla ulaşıma açıldığını belirtti.

Aynı bölgede sabah saatlerinde meydana gelen heyelan nedeniyle Kırıkkale-Ankara kara yolunun Ankara'dan geliş istikametinin ulaşıma kapandığını ifade eden Şenel, şöyle konuştu:

''Bölgeye, Karayolları ekibi ve çok sayıda iş makinesi gönderdik. Tonlarca toprak ve kayanın kapattığı yolu açmak için çalışıyoruz. Çalışmalar akşam geç saatlere kadar sürebilir. Yoldaki ulaşım, tek şeritten kontrollü olarak veriliyor.''

Bu yolu kullanacak sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyaran Şenel, trafiğin tek şeritten verilmesi nedeniyle kara yolunda uzun kuyruklar oluştuğunu, trafik ekiplerinin bölgede yoğun şekilde çalıştığını bildirdi.

Öte yandan, heyelanın meydana geldiği bölgedeki dinlenme tesislerinde çalışanlar, sabah büyük bir gürültüyle tonlarca toprak ve kayanın yola düştüğünü, bu sırada yolda şans eseri araç bulunmadığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*