Kırıkkale'de korkunç kaza: Yanarak can verdiler

Kırıkkale'de korkunç kaza: Yanarak can verdiler.10580
  • Giriş : 03.07.2008 / 11:57:00

Kırıkkale'de asfalt dolu tankerle çarpışan otomobil alev aldı. Korkunç kazada otomobilin içinde bulunan 2 kişi yanarak can verdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kimlikleri güçlükle tesbit edilen ölenlerden birinin polis memuru, diğerinin ise rontgen teknisyeni olduğu belirlendi.

Kaza, Kırıkkale- Ankara karayolunun 4'üncü kilometresinde sabaha karşı saat 04.00 sıralarında meydana geldi. Ankara’dan Samsun Havza'ya asfalt götüren Abdurrahman Akcil iyönetimindeki 06 BJ 3845 plakalı tanker ile Yozgat’dan Ankara yönüne gelen polis memuru Erdem Dündar'ın kullandığı 06 YPM 80 plakalı otomobil, Kırıkkale yakınlarında kafa kafaya çarpıştı. Korkunç kazada otomobil alev alırken, sürücü Yozgat Sorgun İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Erdem Dündar ile Sorgun Devlet Hastanesi’nde rontgen teknisyeni olarak çalışan Ömer Badur yanarak can verdi.

YARDIMA KOŞMUŞ AMA

Kazadan sonra gözaltına alınan tanker sürücüsü Abdurrahman Akcil, “Otomobil üzerime üzerime geldi. Sola kırmama rağmen kurtaramadım. Tankerimden atlayarak otomobildekilere yardıma koştum. Bu sırada otomobil yanmaya başladı, kapıları açamadım. Çok üzgünüm. böyle olmasını istemezdim” dedi.

Korkunç kazanın, yol çalışması nedeniyle trafiğin tek şeritten verildiği yolda otomobilin, tankerin yoluna girmesi sonucu meydana geldiği belirtildi. Kaza sonrası demir yığınına dönen otomil ile tanker iç içe girerken, kömürleşmiş cesetler ise Kırıkkale Belediyesi ve Sivil Savunma ekipleri tarafından otomobilden güçlükle çıkarıldı. Bu arada kaza sonrası Kırıkkale- Ankara, Samsun ve Kayseri karayolunda trafik 2 saat dururken, yaklaşık 3 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious