Kırışıklıkları yok eden yastık kılıfı

Kırışıklıkları yok eden yastık kılıfı.15696
  • Giriş : 23.08.2008 / 18:42:00

İsrailli bir firma uyurken kırışıklıkları yok eden yastık kılıfı bulduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail'deki bir firma tarafından üretilen ve yüz çizgileri ile göz etrafındaki kırışıklıkları yok ettiği iddia edilen bakır oksitten yapılma yastık kılıflarının ABD'de büyük ilgi gördüğü belirtildi.

Merkezi İsrail'de olan "Cupron' isimli firma yaşlanmayı geciktirici kremler ve Botox'a alternatif olarak, yüz kırışıklıklarını azaltan yastık kılıfı geliştirdi. ABD"de 10 binin üzerinde satan ve çok yakında İngiltere pazarına girecek yastık kılıflarını, kolajenin yaraları iyileştirme özelliğinden yola çıkarak ürettikleri belirten firma sahibi Jeffrey Gabbay, şöyle dedi: “Kolajen oranı artırılmasının yaraları iyileştirmedeki yardımını gördükten sonra "Acaba bu kırışıklar üzerinde de aynı etki yapar mı?' diye merak ettik. Birkaç tane bakır oksidden örülmüş yastık üretip gördük ki bu yastıklar üzerinde birkaç gün yatıldığında yüz çizgileri yumuşuyor. Bu şimdiye kadar görülmüş en muhteşem buluş.”

4 HAFTA DENENDİ

Testlerin bir dermotolog denetiminde, 4 hafta boyunca 57 gönüllü üzerinde yapıldığını anlatan Gabbay, kumaşın bütün kırışıklar üzerinde etkisi olduğunu ama en çok ince çizgileri gidermede başarılı olduğunu belirtti. Firma, yastık kılıfı ile birlikte aynı maddeden üretilmiş eldiven ve göz bantları da satıyor.

Araştırlamacılar yastık kılıfının etkisinin, ciltteki nemin, yüzdeki kolajen üretimini canlandıran yastık kılıfındaki bakır iyonları ortaya çıkarmasıyla gerçekleştiğine inandıklarını bildirdi.

Kemik, kıkırdak, eklem, lif gibi hareket sisteminin yapı taşlarını oluşturan ptotein olan kolajen, yaş ilerledikçe azalarak cildin kırışmasına ya da çizgilerin oluşmasına neden oluyor. ABD'de 10 binin üzerinde satan yastık kılıfları çok yakında tanesi 17 sterlinden İngiltere'de de satışa sunulacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*