Kırklareli de "doğalgaz"landı

  • Giriş : 04.01.2008 / 19:40:00
  • Güncelleme : 04.01.2008 / 20:42:56

Zorlu Enerji Grubu Trakya Bölgesi Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Mehmet Telci, Zorlu Enerji Grubu'nun, Trakya'da Çerkezköy'den sonra, Kırklareli'nde de doğalgaz dağıtım faaliyetine başladığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mehmet Telci, yaptığı yazılı açıklamada, Trakya Bölgesi Doğalgaz Dağıtım A.Ş.'nin 25 Ocak 2006 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Lüleburgaz, Çerkezköy, Muratlı, Kavaklı, Büyükkarıştıran, Evrensekiz, Kızılpınar, Kapaklı, Karaağaç, Veliköy, Ulaş, Misinli, Velimeşe ve Babaeski'yi içine alan bölgede 30 yıl süreli dağıtım lisansını alarak çalışmalarına başladığını bildirdi.

Kırklarelililer'i doğalgaz kullanımının konforuyla buluşturarak daha ekonomik ve çevreci bir ısınma olanağı sunduklarını ifade eden Telci, şunları kaydetti: ''Zorlu Enerji Grubu çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Trakya Bölgesi Doğalgaz Dağıtım A.Ş., 1.5 yıla yakın süren altyapı çalışmalarının ardından Kırklareli'nin Bademlik ve Karakaş mahallelerini doğalgaza kavuşturdu. Önümüzdeki 4 yıl içinde Kırklareli'nin tüm mahallerine aşama aşama doğalgaz arzı sağlanacak.

Kırklareli'nde bugüne kadar toplam 30 bin 574 metre polietilen boruyla 4 bin 519 metre çelik hat döşendi ve 894 binaya servis kutusu yerleştirildi.'' Bademlik ve Karakaş mahallelerine gaz verilme işleminin başladığını ifade eden Telci, vatandaşların gaz verilme işlemi sırasında mağdur olmamaları, iç tesisat yapımıyla dönüşümlerinin belirli standartlarda gerçekleştirilmesini sağlayabilmeleri için sertifikalı firmalara başvurmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious