Kırklareli Valisi CHP haberini yalanladı

Kırklareli Valisi CHP haberini yalanladı.13101
  • Giriş : 30.10.2008 / 20:09:00
  • Güncelleme : 30.10.2008 / 21:33:42

Kırklareli'ndeki Cumhuriyet kutlamaları sırasında CHP Milletvekili Dibek'in ikinci sıraya oturtulduğu iddiasıyla ilgili Kırklareli Valiliği'nden yazılı açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Basın Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, törenlerin başladığı saat 09.30'da CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek'in valilik binası önünde olmasına rağmen, kutlama törenine katılmadığı belirtildi.

Vilayet Meydanı'nda saat 10.00'da başlayan tören için milletvekili Dibek'e, protokol görevlileri tarafından protokol tribününün birinci sırasında yer ayrıldığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

''Protokol görevlileri, milletvekillerinin protokoldeki yerleri konusundaki İçişleri Bakanlığının Genelgesine de uygun olarak sayın Dibek'e yer ayırmışlardır. İddia edildiği gibi, bu konuda İl Valisi Hüseyin Avni Coş'un görevlilere herhangi bir talimatı da söz konusu olmamıştır.

Vali, komutan, belediye başkanı ve diğer protokol yerlerini alıp tören başladıktan sonra Sayın Dibek, bir grup partiliyle beraber gelerek, protokol tribününde kendisine ayrılan yeri beğenmediğini, (Valinin yanında oturmak istediğini) beyan etmiştir.

Ancak, tören geçişini kabul edecek olan Vali, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı üçlüsünün bulunduğu en ön tarafta oturmasına müsait yer olmaması nedeniyle talebi karşılanamamıştır. Bunun üzerine sayın Dibek, protokol tribününde oturmaktan vazgeçtiğini belirterek, beraberindeki partililerin alkışları arasında tribün önünden ayrılmıştır. ''

''Milletvekili Dibek, tören başladıktan sonra partili arkadaşlarıyla beraber gelip, bayramın ruhuna ve coşkusuna gölge düşürecek biçimde (yer sorunu) çıkarması organize bir eylem görünüm vermekte'' ifadelerine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''(Vali, tartıştığı vekili ikinci sıraya oturttu) başlığıyla yayımlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. (Yer) konusunun, daha önce Sayın Dibek'in İl Valisine yönelttiği asılsız suçlamalarla irtibatlandırılması yanlış ve yakışıksızdır.
İl Valisini yıpratabilmek için asılsız isnat ve iftiralardan bile medet umanların sorumluluk doğuran tutum ve beyanları, zaten yargıya intikal ettirilmiştir. Bağımsız Türk yargısının vereceği kararla adaletin tecelli edeceğine inanılmaktadır. Bu davranışından dolayı Sayın Dibek'e yönelik herhangi bir özel tavır veya kasıtlı davranış asla söz konusu değildir.

Valiliğimiz, kişisel sorunların ve duygusallığın devlet işlerine yansıtılmaması gerektiğinin bilincindedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*