Kırkpınar olaylı başladı

Kırkpınar olaylı başladı.16758
  • Giriş : 04.07.2008 / 13:29:00

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde geçen yıl başpehlivanlığı kazanan Recep Kara, “Türkiye'nin başpehlivanını zarla, tombalayla belirleyemezsiniz” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kara, Kervansaray Otel'de yaptığı basın toplantısında, Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde kura sistemine karşı olduklarını belirtti.

Yağlı güreşlerin özüne zarar verilmemesi gerektiğini ifade eden Kara, şunları söyledi:

“Kırkpınar'da yeni düzenleme yaptılar. Kırkpınar başpehlivanlığı güreşlerinde, eğer normal süre berabere biterse başpehlivan kurayla belirlenecek. Türkiye'nin başpehlivanını zarla, tombalayla belirleyemezsiniz. Dünyanın hiçbir spor organizasyonunda böyle bir şey yok. Zarla, kumarla yapılan her işte hile olur. Bu iş yürek işidir. Adı üstünde (Er Meydanı) demişler. Er yüreğinde, bileğinde, sağlam insan demektir. Biz de yüreğimizle kıran kırana güreş yapmak istiyoruz.”

“KALDIĞIMIZ OTELDE DİNLENEMİYORUZ”

Edirne'de kaldıkları otelde dinlenemediklerini anlatan Kara, “Kaldığımız otelde her akşam düğün oluyor. Gece yarılarına kadar vur patlasın çal oynasın. Burada pehlivanlar nasıl dinlenecek. Böyle büyük bir organizasyonun daha profesyonel yapılması gerekir. Biz kendi kültürümüze, kendi sporcumuza sahip çıkmıyoruz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious