Kırkpınar Türkiye'nin dünya markası

  • Giriş : 01.07.2006 / 00:00:00

Türk güreşinin 645 yıllık gurur kaynağı olan Tarihi Kırkpınar Yağlı güreşleri devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye Güreş Federasyonu Basın Sözcüsü Kadir Haberdar, tarihi Kırkpınar güreşlerinin bir dünya markası haline geldiğini belirterek, "Kırkpınar, Türk güreşine de adeta bir pınar gibi kaynaklık ediyor. Halkımızın gösterdiği yoğun ilgi güreş sporunun geleceğinin daha da parlak olduğunu gösteriyor" dedi.

- AVRUPA ŞAMPİYONASI İstanbul'DA -

Bu arada Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı Yıldızlar Serbest, Grekoromen ve Bayanlar Avrupa Güreş Şampiyonası 25-30 Temmuz 2006 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak.

Türkiye Güreş Federasyonu'nun organize edeceği Avrupa Şampiyonası için hazırlıklar son hızla devam ediyor. Şampiyonaya katılmak için şuana kadar toplam 34 ülke başvuruda bulundu.

Türkiye'nin ev sahibi olarak 2 takımla katılacağı şampiyonaya gelecek olan ülkeler, İspanya, İsveç, Rusya, Almanya, Arnavutluk, Slovakya, Beyaz Rusya, Romanya, Litvanya, İtalya,Macaristan, Slovenya, Danimarka, Finlandiya,Estonya, İsrail, Bulgaristan, Portekiz,Çek Cumhuriyeti, Polonya,Avusturya, Moldovya, İngiltere, İsviçre, Hırvatistan, Yunanistan, Ukrayna, Fransa, Ermenistan, Sırbistan, Azerbaycan ve Gürcistan.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious