Kirli çamaşırlara ip lazım

Kirli çamaşırlara ip lazım .18733
  • Giriş : 06.07.2007 / 09:09:00
  • Güncelleme : 06.07.2007 / 09:25:57

Başbakan Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye ağır cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bolu mitinginde konuşan Başbakan Erdoğan, MHP lideri Bahçeli’ye ağır cevap verdi: “Kimin ip attığını, kimin ip atladığını bilirsiniz. Bu ipe ihtiyacı olanları söylemek lazım. Bunların kirli çamaşırlarına da ip lazım” dedi.

Seçimlere geri sayım sürerken, meydanlarda tansiyon yükselmeye başladı. Köroğlu'nun diyarı Bolu'da vatandaşlara hitap eden Başbakan Erdoğan, muhalefet partilerine sert çıktı. Bolu Vilayet Meydanı'nda aşırı sıcağa rağmen meydanı dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Başbakan Erdoğan konuşmasına "Muhabbetiniz, sevginiz, sadakatiniz, coşkunuz gösteriyor ki, 22 Temmuz'da bir Köroğlu rüzgarı esecek" diyerek başladı.

CEKLİ, CAKLI KONUŞUYORLAR

CHP lideri Baykal'ın mazot hesabı yapmaya başladığını kaydeden Erdoğan şöyle konuştu: "Tıkandı herhalde, ‘ne olur ne olmaz' diyor. Bunlar mazotçu, normaldir. Değerli kardeşlerim ama biz aldatan olmayacağız. Biz bugüne kadar dürüst davrandık, dürüst davranmaya devam edeceğiz. Biz sicil ve çalışma karnemizi milletimizin önüne getirdik. Biz onlar gibi -cek, -cak, demiyoruz. Biz yaptık diyoruz. Onların ki, Nasreddin Hoca'nın göle maya çalmasına benziyor. Ya tutarsa... Yalancının mumu yatsıya kadar yanar" eleştirisinde bulundu.

GIRTLAKLARINI YIRTIYORLAR

Başbakan Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin miting meydanında ip atmasına değinerek şözlerini şöyle sürdürdü: "Bazıları gırtlaklarını yırtarak, meydandan ip atıyor. Kimileri ip atlıyor. Kimin ip attığını, kimin ip atladığını bilirsiniz. Bu ipe ihtiyacı olanları söylemek lazım. Medya da, onların kirli çamaşırlarını ortaya çıkarıyor. Bunların kirli çamaşırlarına da ip lazım. Bunlar bir yıkansın, temizlensin. Ne zaman? 22 Temmuz'da."

SEVSİNLER BÖYLE DEMOKRATI!

Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde CHP'nin, cumhurun iradesine ipotek koymaya çalıştığını vurgulayarak, "Adalet terazisine taş koydular ve parlamentoyu terk edip gittiler" eleştirisinde bulundu. Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapıldığı oturuma katılmayan Demokrat Parti ve ANAVATAN'na yüklenen Erdoğan, "Bunlar, demokrat ya, sevsinler böyle demokratları. Bunlar, merhum Menderes ve Özal'ın ruhunu azat ettiler" dedi.

ÖNCE ACILIŞ VE TEMEL ATMA SONRA MİTİNG

Başbakan Erdoğan, Bolu'da halka hitap etmeden önce toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan, toplu açılışı yapılan tesislerin sembolik kurdelesini, eşi Emine Erdoğan, Bolu Valisi Ali Serindağ, Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz, AK Parti Milletvekili Mehmet Güler, Rektör Prof. Dr. Atilla Kılıç, Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURT-KUR) Genel Müdürü Hasan Albayrak ile Toplu Konut İdaresi Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar ile kesti. n Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Göreve geldiğim dönemde öğrencilerin aldıkları burs miktarı 45 milyondu. Şu anda her bir öğrencinin aldığı burs miktarı 150 milyon oldu. Bunun yanı sıra zamanında müracaat eden hiçbir öğrenci bizim dönemimizde geri çevrilmedi" dedi. Üniversitenin ardından Mudurnu ve Göynük'teki hükümet konaklarının açılışını gerçekleştiren Erdoğan, TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 361 konutun anahtar teslim törenine katıldı. Erdoğan, konutların anahtarını almak için kürsüye çıkan ev sahiplerinin çocuklarıyla yakından ilgilenerek, hediyeler verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious