Kırmızı bültenle aranan bankacı yakalandı

Kırmızı bültenle aranan bankacı yakalandı.12531
  • Giriş : 11.06.2008 / 08:58:00

Çalıştığı bankadan zimmetine para geçirdiği gerekçesiyle 'kırmızı bülten'le aranan kadın Türkiye'de ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'da, 7 yıl önce çalıştığı bankadan zimmetine 70 bin YTL geçirdiği iddiasıyla 'Kırmızı bülten'le aranan bankacı kadın, merkez Osmangazi ilçesinde çalıştığı işyerinde polis tarafından yakalandı. Bankacı kadının yakalanmamak için sahte kimlik kullandığı ortaya çıktı.Edinilen bilgiye göre, 44 yaşındaki Saliha H., 2000 yılında bir kamu bankasının Tuzpazarı Caddesi'ndeki şubesinde 'Müdür yardımcısı' olarak çalıştığı sırada zimmetine 70 bin YTL para geçirerek kayıplara karıştı.

Ardından banka, yargıya müracat ederek Saliha H. hakkında dava açtı. Polisin tüm aramalarına rağmen bulunamayan Saliha H., 4 yıldır İnterpol tarafnıdan kırmızı bültenle aranıyordu. Son olarak geçtiğimiz sene G.G. isimli arkadaşından aldığı bin 500 YTL'lik borcu da ödemeyen Saliha H., yakalanmamak için sahte kimlek kullanmaya başladı.

G.G.'nin Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı suç duyurusunu değerlendiren Osmangazi İlçe Emniyet Müdürülüğü ekipleri, Saliha H.'yi Gazcılar Caddesi'nde çalışıtğı işyerinde yakaladı.

Saliha H.'nin yakalanmamak için sahte kimlik kullandığı belirlendi. Sorgulamasının ardından dün akşam saatlerinde nöbetçi mahkemeye sevkedilen bankacı kadın tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Saliha H.'nin Ankara Emniyet Müdürülüğü'nce de arandığı belirlendi. Saliha H., bugün Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın duruşmasına katıldı. Duruşmada Saliha H., suçlamaları kabul etmezken, dava ileri bir tarihe ertelendi. Saliha H. ise yeniden cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious