Kırmızı ışık'ta yolun karşısına geçen yaya hastanelik oldu

Kırmızı ışık'ta yolun karşısına geçen yaya hastanelik oldu.13806
  • Giriş : 28.03.2008 / 17:27:00

Kuralı ihlal eden yaya, Aykut Topçu tarafından üzerinde 'acı var mı?' yazılı beyzbol sapasıyla dövüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana'da 27 yaşındaki Aziz Bülbül, yayalara kırmızı ışık yandığı halde yolun karşısına geçmek istediği için tartıştığı kamyonet sürücüsü Aykut Topçu tarafından üzerinde 'acı var mı?' yazılı beyzbol sapasıyla dövüldü.

Olay, Çakmak Caddesi kavşağında meydana geldi. Bir davada tanıklık yapmak için gittiği Adana Adliyesi'nden çıkan Aziz Bülbül, Çakmak Caddesi'ne doğru yürürken yayalar için yanan kırmızı ışığı fark etmeyip yola atladı.

Bülbül, bu sırada Çakmak Caddesi'nden gelen ve bir cenazeye yetişme telaşında olduğu öğrenilen Aykut Topçu'nun kullandığı 01 HJ 164 plakalı kamyonetin önüne düştü. Son anda frene basan Topçu, Bülbül'e, "Önüne baksana, babanın tarlasında mı yürüyorsun?" diye bağırdı.

Emniyet teşkilatı ile bağı olmamasına rağmen aracının şoför kabini ön camında polis şapkası bulunan Topçu ile Bülbül arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine kamyon şoförü, üzerinde 'acı var mı?' yazılı beyzbol sopasını alıp, Bülbül'ün kafasına vurmaya başladı.

Başına aldığı darbeyle kanlar içinde kalan Bülbül, yere düştü. Kavgayı fark eden vatandaşların araya girmesiyle Aykut Topçu olay yerinden uzaklaştırıldı.

Çağrılan ambulansla Çukurova Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Bülbül tedaviye alınırken, zanlı Topçu Beşocak Polis Merkezi Amirliği'ne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious