Kırmızı kart gördü, hakemi dövdü!

Kırmızı kart gördü, hakemi dövdü!.16189
  • Giriş : 06.12.2007 / 14:59:00

Şanlıurfa Süper Amatör Küme'de oynanan bir maçta futbolcu hakemi dövdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şanlıurfa Süper Amatör Küme’de yapılan bir maçta, faul pozisyonu sonrası kırmızı kart gösterdiği futbolcu tarafından darp edilen hakem, cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Süper Amatör Küme’de 5 puanla alt sıralarda bulunan Hilvanspor, sahasında Ceylanpınar TİGEM Spor’la karşılaştı.

Rakibine oranla daha iyi mücadele eden Ceylanpınar TİGEM Spor, üst üste 2 gol bulurken, kalesinde tek gol gördü. Evsahibi takımda ikinci yarıda
oyuna dahil olan 18 numaralı Harun, karşılaşmanın 85. dakikasında gelişen bir pozisyonda, rakibine arkadan müdahale edince, hakem Ümit Akaltun tarafından kırmızı kartla oyun dışı bırakıldı. Karara sinirlenen ve küfür eden futbolcu, sahanın ortasında hakemi darp etti. Bunun üzerine oyun uzun süre durunca maç tatil edildi. Hilvan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan hakem Akaltun’a rapor verildi. Akaltun, kendisini darp eden futbolcu hakkında Hilvan Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

KULÜBE İHTAR

İl Tertip Kurulu, hakem ve gözlemci raporları doğrultusunda Hilvanspor’u 3-0 hükmen yenik sayarken, olayın tekrarı halinde takımın ligden ihraç
edilmesine karar verdi. Sözkonusu futbolcu ise disiplin kuruluna sevk edildi. Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, olayın bireysel bir hareket olduğunu, futbolcuya gereken cezanın verileceğini söyledi. Aynı futbolcunun geçen sezon da benzer bir olaya karıştığını ve 6 maç ceza aldığını hatırlatan Aktaşoğlu, sporun barış, dostluk ve kardeşlik duyguları içerisinde yapılması gerektiğini ifade etti. Karşılaşmada evsahibi Hilvansporlu diğer futbolcu ve taraftarın darp olayına karışmadığını, bunun da olayların büyümesini önlediğini dile getiren Aktaşoğlu, "Dileriz bu tür üzücü olaylar bir daha yaşanmaz" dedi.

HAKEM VE GÖZLEMCİLER DERNEĞİNDEN KINAMA

Şanlıurfa Hakem ve Gözlemciler Derneği Başkanı Halil Baylan ise klasman hakemi Ümit Akaltun’a yapılan saldırıyı kınadı.
Müsabakaların sonucu ne olursa olsun futbolcuların el ele tutuşarak spor sahalarını terk etmeleri gerektiğine işaret eden Baylan, "Ancak alınan mağlubiyetler neticesinde kulüplerimiz kendi hatalarını görmeyerek, bunun faturasını hakemlerimize kesmektedir. Bu tür olaylara karışanlar hakkında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hukuki platformda mücadele edecek, sorumluların Türk milleti önünde hesap vermeleri sağlanacaktır" dedi.

KULÜP BAŞKANI ÜZGÜN
Hilvanspor Kulübü Başkanı ve teknik direktör Fethi Seymen, darp olayını tasvip etmenin mümkün olmadığını belirterek, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Futbolcunun hakeme saldırmasının ardından hemen sahaya girdiklerini ve olayı yatıştırmaya çalıştıklarını aktaran Seymen, "Hakem arkadaşımızı hastaneye götürdük. Kendisinden özür diledik ve davacı olmamasını istedik. Maçlardan önce sporcularımı centilmenlik konusunda uyarıyorum.
Ancak böyle üzücü olaylar olabiliyor" diye konuştu

Hakem Ümit Akaltun ise 7 yıldan bu yana hakemlik yaptığını ve ilk kez bir darp olayına maruz kaldığını belirterek, "Futbolcu hakkında suç duyurusunda bulundum. Yargının kararına güveniyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious