Kırmızıgül'ün filminde acı tesadüf

Kırmızıgül'ün filminde acı tesadüf.15781
  • Giriş : 23.11.2008 / 09:24:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 08:32:44

Yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığı 'Güneşi Gördüm' filmi, Lice'deki saldırıda ağabeyi PKK'lı olan Fevzi Güngör'ün şehit düşmesiyle gerçek oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığı ve bir çocukları terörist, diğeri askerde olan ailenin dramını anlatan 'Güneşi Gördüm' filmi, Lice'deki saldırıda ağabeyi PKK'lı olan Fevzi Güngör'ün şehit düşmesiyle gerçek oldu. Acı tesadüf, çekimleri sürdüren oyuncuları şok etti.

Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki Kayacık Jandarma Karakolu'nda PKK baskını sonucu şehit düşen Bitlisli Jandarma Komando er Fevzi Güngör'ün haberi Kars'ta çekimlerini sürdüren 'Güneşi Gördüm' film ekibini şok etti.
Kürtçe ağıtlarla son yolculuğuna uğurlanan şehit Fevzi Güngör'ün ağabeyi 26 yaşındaki Ferdi Güngör'ün terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda olduğu belirlenmişti. Yönetmenliğini ünlü şarkıcı Mahsun Kırmızığül'ün yaptığı ve çekimleri Kars'ta devam eden 'Güneşi Gördüm' filmde bir oğlu dağda, diğeri oğlu ise askerde olan Davut'un dramı anlatılıyor.

FİLM EKİBİ ŞOK OLDU

Filmin senaryosunun gerçeğe dönüşmesi film ekibinde bir şok etkisi yaptı. İki oğlunun hüznünü yaşayan Ekrem Güngör'ün filmdeki karşılığı olan ünlü oyuncu Altan Erkekli, "Filmde oynadığım karakteri içimde hissederek hüzünlenmiştim. Oynadığım karakterin gerçek hayatta karşılığının olması ve buna da tam setteyken tanık olmak beni daha da üzdü. Bu örnek filmimizin ne kadar hayatın içinden olduğunu kanıtlıyor" diye konuştu. Acılı aileye başsağlığı dileyen ünlü oyuncu, bunun son örnek olmasını temenni etti. Yapımcılığını Murat Tokat'ın üstlendiği film 12 Mart 2009'da vizyona girecek.

Yakınları acılı babayı teselli etti

Lice'de teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Fevzi Güngör'ün cenazesi, memleketi Bitlis'in Güroymak ilçesinde 2 bin kişinin katıldığı bir törenle gözyaşları arasında toprağa verildi. Yakınları acılı baba Ekrem Güngör'ü teselli etmeye çalıştı.

Yeni Şafak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*