Kırşehir doğalgazda hedefine ulaştı

  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

ıÜüKırşehir Belediyesi ve KIRGAZ ortaklığı ile başlatılan doğalgaz çalışmalarında hedefe ulaşıldığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ıÜüKIRGAZ tarafından yürütülen doğalgaz çalışmaları Yenice, Medrese ve Kervansaray mahallelerinde devam ederken, altyapısı tamamlanan hatlara düzenlenen törenle doğalgaz verilmeye başlandı.

Medrese Mahallesi'nde düzenlenen törene Belediye Başkanı Halim Çakır, KIRGAZ Genel Müdür Yardımcısı Osman Kipoğlu, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Törende açış konuşmasını yapan KIRGAZ Genel Müdür Yardımcısı Osman Kipoğlu, 2006 yatırım yılını 30 kilometre ana hat yaparak tamamladıklarını belirterek, "Bu yatırımlar çerçevesinde geçen sene 20 bin konuta cevap veren yatırımımıza, bu yıl 5 bin konut daha ekledik. Böylece KIRGAZ, Kırşehir Belediyesi ile organize bir şekilde toplam 25 bin konutu hemen doğalgaz verilebilir durumuna getirmiştir. 4 yıl içerisinde yapılması gereken yatırımlarımızı 2 yılda tamamladık. Kırşehir halkının yüzde 70'ine doğalgaz hizmetini götürmenin başarısını ve onuru yaşıyoruz. Bunda en büyük pay çok kıymetli Kırşehir halkınındır. Çevreye duyarlılıklarından dolayı doğalgaz kullanımını tercih eden tüm Kırşehir halkına teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyorum" dedi.

Kipoğlu, 2006 yılı içinde Medrese ve Yenice mahallelerinde altyapı çalışmalarını bitirdiklerini ve Kervansaray Mahallesi'nin de bir kısmında doğalgaz altyapı çalışmalarını tamamladıklarını ifade ederek, "2006 yılı 11 bin 250 abonemiz doğalgaz bağlantısı yapmış olup, bunlardan 7 bin 100 abonemiz doğalgazı kullanmaktadır. Bu yıl ilave abonelere başlayacağız" diye konuştu.

Törende konuşan Belediye Başkanı Halim Çakır da, Kırşehirlilerin çevre dostu doğalgaz kullanımına ilgi göstermesinden dolayı son derece mutlu olduklarını belirtti. Çakır, şöyle dedi:

"Doğanın dostu, çevrenin dostu, temizliğin ana hedefi olan doğalgazı Kırşehir'e getirmiş bulunuyoruz. Geçen sene yüzde 55'i tamamlanan doğalgaz çalışmalarının, bu yıl takriben yüzde 70'i tamamlanmıştır. Kırşehir Belediyesi ve KIRGAZ işbirliği ile gerçekleşen doğalgaz çalışmaları son derece sağlıklı bir şekilde devam ediyor. Doğalgaz çalışmaları sebebiyle bozulan yollarımızın tamirini hızlı bir şekilde yapıyoruz. Asfalt atılmayan mahallelerimize de en kısa sürede asfalt götüreceğiz." Konuşmaların ardından temsili olarak doğalgaz meşaleleri yakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious