Kış, yurdun tüm bölgelerinde etkisini koruyor

Kış, yurdun tüm bölgelerinde etkisini koruyor.25611
  • Giriş : 14.11.2007 / 08:15:00
  • Güncelleme : 14.11.2007 / 10:17:58

Bolu Dağı'nda etkili olan kar nedeniyle karayolları ekipleri tuzlama çalışması başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde önceki gece fırtınayla başlayıp giderek artan sağanak yağış sele neden oldu. Kuşadası-Selçuk çevre yolunun Tütüncüler Sitesi önünde asfalt, sel sularının etkisiyle parçalandı. Fırtınada ağaçlar devrildi. Çarşı merkezinde turistik Orient pazarda sel suları parke taşlarını kaldırdı, yolları bozdu. Atatürk Bulvarı üzerinde bir çok yeri su bastı.

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde önceki akşam sağanak yağmur nedeniyle 30’un üzerinde ev ve işyerini su bastı. Balık Pazarı Caddesi üzerinde bulunan bir bakkal dükkanının etrafı sular altında kalınca müşteriler içeride mahsur kaldı. Otoban yolunda bazı araçlar yolda kaldı.

Erzurum’da kar yağışı dururken, sıfırın altında 20 dereceyi bulan aşırı soğuklar, hayatı olumsuz etkiliyor. Üç günden beri kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapalı olan Erzurum’un İspir ile Rize’nin İkizdere İlçeleri arasındaki Ovit Dağı Geçidi’ni açma çalışmaları sürüyor. Erzurum’da 37 köy yolu henüz ulaşıma açılamadı.

Kayseri’nin Melikgazi İlçesi Hisarcık Beldesi’nde ’Balaban Çınar’ olarak bilinen ve yaklaşık 600 yıllık çınar ağacı fırtınaya dayanamayarak kökünden devrildi. Gövde genişliği 9.5 metre, gölge alanı ise 30 metre çapında olan çınar ağacı, bir evin duvarına da zarar verdi.

Kırıkkale’de etkili olan şiddetli rüzgár ve fırtına, merkeze bağlı mahalelerde elektrik hatlarında büyük zarara yol açtı. Ulubatlı Hasan Caddesi’ndeki Uyar Apartmanı’nın yeni yapılan terası fırtına nedeniyle uçtu ve altı araca zarar verdi.

Bursa ve ilçelerinde önceki gece lodos yüzünden sobadan sızan karbonmonoksit gazından 57 kişi zehirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious