Kış yüzünü gösterdi, yollar kapandı

Kış yüzünü gösterdi, yollar kapandı.9671
  • Giriş : 21.12.2008 / 18:26:00

Kara kış yüzünü gösterdi. Bir kaç ilde yoğun kar yağışı nedeniyle köy yolları ulaşıma kapandı. Bazı yerlerde ulaşım kontrollü sağlanıyor. İşte yurttan son kara kış haberleri:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


BİTLİS'TE KAR YAĞIŞI NEDENİYLE 20 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Bitlis'te kar yağışı nedeniyle 20 köy yolu ulaşıma kapandı.

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Çetin Taşdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelere bağlı 20 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti.

Kar yağışının etkisini azaltmasının ardından köy yollarında ulaşımın tekrar sağlanacağını bildiren Taşdemir, acil durumlar için ekiplerin hazır bekletildiğini vurguladı.

Meteoroloji İl Müdürü Mehmet Elkatmış ise kar kalınlığının kent merkezinde 14, yüksek kesimlerde 25 santimetreye ulaştığını bildirdi.

-TEKİRDAĞ'DA SAĞANAK YAĞIŞ-

Tekirdağ Meteoroloji İşleri Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kentte 2 gündür aralıklarla devam eden sağanak yağış, yarın etkisini kaybedecek.

Sağanak yağışın salı günü tekrar etkisini göstereceğini bildiren yetkililer, çarşamba günü hava sıcaklığının 2-4 dereceye düşmesi sonucunda kar yağışı beklendiğini kaydetti.

Yetkililer, hava sıcaklığının yarın 5-7, salı günü ise 3-7 derece olacağını belirtti.

Öte yandan, son 48 saatte kentte metrekareye 8.6 kilogram yağış düştüğü bildirildi.

HAKKARİ'DE 12 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle 12 köy yolu ulaşıma kapandı.

Alınan bilgiye göre, gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle kent merkezi beyaza büründü.

Kar yağışı sonucu merkeze bağlı 12 köy ve 48 mezranın yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekiplerinin kapanan köy yollarının açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi.

SEYDİŞEHİR-ANTALYA YOLUNDA ULAŞIM KONTROLLÜ VERİLİYOR

Konya'nın Seydişehir ilçesinde dün geceden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle, Seydişehir-Antalya karayolundaki zincirsiz araçların geçişine izin verilmiyor.

Seydişehir-Antalya karayolunun 15 ile 50'nci kilometreleri arasında yoğun kar yağışı trafiği olumsuz yönde etkiliyor.

Seydişehir Bölge Trafik ekipleri, Seydişehir Karayolları bakımevi önünde zincirsiz araçların Antalya yönüne geçişine izin vermezken, tır çekiciler ve kamyonlar, zincirli de olsa kar yüzünden yola devam edemiyor. Kayarak yolu kapatan bazı araçlar da ulaşımda aksamalara neden oluyor.

Seydişehir-Antalya karayolunda kar kalınlığının 15 santimetreyi geçtiği, yağışın yoğun şekilde devam ettiği bildirildi.

Akseki'de de etkili olan kar yağışı nedeniyle Akseki-Seydişehir karayolundaki denetimler artırıldı. Akseki Bölge Trafik ekipleri Akseki'nin Yarpuz beldesinde zincirsiz araçların yola devam etmesine izin vermedi.

Akseki-Seydişehir karayolu Alacabel mevkisinde kar kalınlığının 25 santime kadar ulaştığı kaydedildi.

Karayolları ekiplerinin söz konusu güzergahta kar temizleme ve tuzlama çalışmalarına başladığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*