Kısa dönem erler yemin etti

Kısa dönem erler yemin etti.15171
  • Giriş : 26.12.2008 / 18:19:00

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli 325. kısa dönem 92 er, düzenlenen törenle yemin etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yozgat Celal Atik Spor Salonu'nda düzenlenen yemin törenine İl Jandarma Komutanı Albay Engin Ünalan, İl Emniyet Müdürü Ekrem Nalcı, İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli subay ve astsubaylar ile yemin eden erlerin yakınları katılırken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmek üzere Ankara'ya giden Vali Amir Çiçek, Belediye Başkanı Yusuf Başer, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli ise törene katılamadı.

Törende askerlerin yemin etmesinden sonra bir konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Albay Engin Ünalan, anne babalara seslenerek, "Yaklaşık 4 hafta önce kutsal vatani görevini yapmak için bizlere emanet ettiğiniz yiğit evlatlarınız, Türk bayrağı ve silah üzerine el koyarak yemin etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti jandarması saflarında vatan hizmetini yerine getirmek için bu kutsal ocağa, heyecanla, coşkuyla gelen evlatlarınız karşınızda dimdik durmaktadır" dedi.

Konuşmaların ardından İl Jandarma Komutanı Ünalan, eğitimde başarılı olan erlere hediye verdi. Törenin sona ermesiyle birlikte yemin eden erler anne, baba ve çocuklarıyla kucaklaşarak sevinçlerini paylaştılar. Yemin eden askerler, asker olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek, gerektiğinde vatan uğruna seve seve canlarını vereceklerini söyledi. Askerler, Cizre'de şehit düşen asker yakınlarına başsağlığı mesajı göndererek, şehitlerin kanının yerde kalmayacağını belirtti. Asker yakınları ise, çocuklarını asker olarak görmekten büyük gurur duyduklarını belirterek, Cizre'de şehit düşen asker yakınlarına başsağlığı diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*