Kıskanç koca dehşeti

  • Giriş : 11.10.2006 / 00:00:00

Afyonkarahisar'da, “sık banyo yaptığı” gerekçesiyle tartıştığı eşini bıçaklayarak öldüren bir kişi, kavgayı ayırmaya çalışan kızını da yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Afyonkarahisar'da sık sık banyo yapan eşinin kendisini aldattığını düşünen 35 yaşındaki İsmail Kiraz, kıskançlık krizine girip dehşet saçtı. cinnet getirdi. Bıçakla 33 yaşındaki eşi Ümmü Kiraz'ı boğazını kesip öldüren İsmail Kiraz, kendisine müdühale etmek isteyen kızı 17 yaşındaki Emine Kiraz'ı da yaraladı.

Ambaryolu Caddesi'ndeki bir apartmanda oturan ve Otobüs Terminali'ndeki şekercide çalışan İsmail Kiraz, sabah saatlerinde, eşi Ümmü Kiraz ile tartışmaya başladı. Yakın köylerdeki tarlalarda işçi olarak çalışan ve çok terlediği için sık sık banyo yapan eşine kızan İsmail Kiraz, “Neden bu kadar sık banyo yapıyorsun. Yoksa beni aldatıyor musun?” diye çıkıştı.

Kıskançlık yüzünden birbirlerine bağıran çiftin tartışması kısa sürede kavgaya dönüştü. İsmail Kiraz, mutfaktan aldığı bıçakla eşinin üzerine yürüdü. Saklanmaya çalışan eşini banyoda sıkıştıran İsmail Kiraz, bıçakla boğazını keserek Ümmü Kiraz'ı öldürdü. Bu sırada evde bulunan ve anne- babasının kavgasını ayırmaya çalışan Emine Kiraz da elinden ve göğsünden aldığı bıçak darbeleriyle yaralandı. Nişanlı olduğu öğrenilen yaralı Emine Kiraz, polisi arayarak olayı haber verdi. Bu sırada, 4 çocuk annesi eşini öldürdükten sonra öfkesi dinen İsmail Kiraz da kanepenin üzerine oturarak polisin gelmesini bekledi. Gözaltına alınan İsmail Kiraz, suç aleti bıçakla birlikte İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Yaralı Emine Kiraz ise Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Müstakbel gelini Emine Kiraz'ı hastanede ziyaret eden Nermin Arı ise “Üzülme kızım annenin durumu iyi” diye onu teselli vermeye çalıştı.

Cinayetin yaşandığı sırada, 10 yaşındaki Ramazan ile 8 yaşındaki Ayşe'nin okulda olduğu, 6 yaşındaki Mehmet'in de odasında uyuduğu anlaşıldı. Cinayetin ardından polisler evin içinde araştırma yaparken uyanan minik Mehmet, şaşkın gözlerle etrafına bakınıp olaya anlam vermeye çalıştı. Minik Mehmet, aile dostları tarafından cinayet evinden uzaklaştırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious