Kışlık kıyafetler elde kaldı

  • Giriş : 03.02.2007 / 00:00:00

Kış döneminde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinin, konfeksiyoncuları olumsuz etkilediği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaz aylarının sonunda kışlık kıyafet stoku yapan konfeksiyoncular, ''bahar havasında'' geçen kış nedeniyle esnaf deyimiyle ''sinek'' avladı. İş yeri vitrin ve raflarını kışlık kıyafetlerle dolduran esnaf, hem rafların doluluğu hem de malını satıp kazanamadığı için yazlık kıyafet alımı yapamıyor.

Bursa'da konfeksiyon mağazası işleten Kadir Taç, her esnafın satışlar konusunda belli oranda tolerans hesabı yaptığını, ancak bu yaz kışlık kıyafet satışında hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi.

Müşterilerin zevk ve bütçelerine göre çok çeşitli ürünlerle mağazalarını doldurduklarını anlatan Taç, satışların kötülüğü nedeniyle birçok ürününün ellerinde kaldığını, model ve kesim değişiklikleri nedeniyle bu ürünleri gelecek kışa da satmalarının çok güç olduğunu kaydetti.

Taç, Ramazan ve Kurban bayramlarında da bekledikleri satışı bulamadıklarını dile getirerek, ''Bayramlarda biraz kıpırdanma oldu, ama o satışlar da genelde baharlık kıyafetlere yönelikti. Kış boyunca baharlık kıyafet sattık, mont ve pardösüler elde kaldı'' dedi.

Konfeksiyoncuların bulundukları semtlere göre kış için en az 30 ila 200 bin YTL'lik kışlık kıyafet stoku yaptığını vurgulayan Taç, ''Çekle aldığımız kışlıkları satamadığımız için ne yazlık mal alabiliyoruz ne de çeklerimizi ödeyebiliyoruz. Çeklerin vadeleri geldi, ancak ödeme güçlüğü çekiyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious