Kitabı 'boom' diye patladı

  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

Amerikalı ünlü talk şovcu Oprah Winfrey, Mehmet Öz ve Michael F. Roizen'in kaleme aldığı yeni diyet kitabının satışlarını patlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD'de yaşayan ünlü kalp cerrahı Öz ve diyet uzmanı Roizen'in geçen hafta Winfrey'in televizyon programına konuk olmalarının ardından, 'YOU: On a Diet' (Diyetteki Siz) başlıklı yeni kitapları, kitabın DVD'li versiyonu ve 2005 yılında bir milyon adet satılan daha önceki kitapları 'Kendinizi Kullanma Kılavuzu'nun ciltli baskısı sanal mağaza Amazon.com'un en çok satılan kitaplar listesinde ilk üçe yerleşti.

Televizyon programının yanı sıra, kendi adını taşıyan bir kitap kulübü de bulunan Winfrey, kulübü için seçtiği ya da programında okunmasını tavsiye ettiği kitapların satışlarında gözle görülür artışların olmasını sağlıyor.

Sağlıklı yaşam konusunda herkesin kolaylıkla anlayabileceği dilde kitaplar yazmakla tanınan Öz ve Roizen, kitaplarında insan vücudunu bir ev gibi düşünerek kalp için “ana su borusu,” sindirim sistemi için “ boru tesisatı,” kemikler için ise “evin temeli” benzetmelerini kullanıyorlar.

Winfrey'in 'yakın dostum' dediği ve sık sık televizyon programına konuk ettiği Dr. Öz, birkaç ay önce Oprah Winfrey'in yeni kurulan radyo kanalında, dinleyicilere tıbbi tavsiyelerde bulunduğu bir talk şov da yapmaya başlamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious