Kitap Kardeşliği'ne destek büyüyor

Kitap Kardeşliği'ne destek büyüyor.15476
  • Giriş : 15.05.2008 / 13:40:00

Vali Nuri Okutan, ailelerinin de desteği ile ´Kitap Kardeşliği´ kampanyası başlatan Dumlıpınar İlköğretim Okulu 4 ve 5. sınıf öğrencileri Muhammet Kamil (11) ile Emre Kalaycı (10) kardeşlere de çeşitli hediyeler verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kitap okumayı teşvik için başlatılan projeleri için Kalaycı kardeşleri tebrik eden Okutan, kampanyada kullanmaları için 40 tane kitap sözü verdi.

Okutan, projenin kamu kurumlarında da uygulanması için çalışma başlatılması talimatı verdi.

Muhammet Kamil ve Emre Kalaycı kardeşlerin babalarının kütüphanesindeki kitapları teyzelerine ve esnaf amcalarına vermeleri ile başlattıkları ´Kitap Kardeşliği´ projesi şöyle uygulanıyor:

* İş yeri ya da büronuzdaki çalışma masanızın bir kenarına en az 5 tane kitap konuluyor.

* Kitabın arkasına da boş bir liste yapıştırılıyor ve kitabı okuyan herkes ismini oraya yazıyor.

* Masadan beğendiği bir kitabı almak isteyen kişi, getirdiği bir başka kitapla değiştiriyor. Bu sayede masadan 5 kitap hiç eksilmiyor.

* Kampanyaya katılan herkes bu projeyi en az 3 kişiye yaymaya çalışıyor ve bu sayede bir çok insan kitap okumaya başlıyor.

* Oluşturulan her masadan kitap değiştirme imkanı olduğu için insanlar hiçbir ücret vermeden yüzlerce kitabı okuma fırsatı yakalıyor. (Cihan Haber Ajansı) 14.05.2008 16:29

Trabzon´da En Fazla Kitap Okuyan Memurlar Belirlendi

Trabzon Valiliği Tarafından Kamu Kurumlarında Başlatılan ´Okuma Saati´ Uygulamasında, En Fazla Kitap Okuyan Memurlar Belirlendi. En Çok Kitap Okuyan 61 Memur Arasından Yapılan Çekilişle 1 Memura Altın Hediye Edildi.

Trabzon Valiliği tarafından kamu kurumlarında başlatılan ´Okuma Saati´ uygulamasında, en fazla kitap okuyan memurlar belirlendi. En çok kitap okuyan 61 memur arasından yapılan çekilişle 1 memura altın hediye edildi.

Önce okullarda ´Okuma Saati´ projesi başlatan Trabzon Valisi Nuri Okutan, uygulamanın ikinci aşamasını ise yaklaşık 5 ay önce yayımladığı bir genelge ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarında başlatmıştı. Gönüllülük esasına dayalı olan uygulamanın amacı çalışanlar arasında okuma alışkanlığını geliştirmek, iş verimliliğini artırmak, vatandaşlarla olan ilişkilerde sorunların kısa sürede çözülmesini sağlamak, vatan ve millet sevgisini pekiştirmek, özverili çalışma alışkanlığını kazanmak, huzurlu çalışma ortamı hazırlamak, ruh dinginliğini sağlamak, ileri görüş yeteneği ve yeni bakış açısı ile vizyon kazandırmak olarak açıklanmıştı.

Proje kapsamında kendi kurumlarında bugüne kadar en fazla kitap okuyan 61 memur için ödül töreni düzenlendi. Valilik A Toplantı Salonu´nda yapılan törende, 61 memur arasından yapılan çekilişte Defterdarlık´ta görev yapan Hacer Yurtsever´e çeyrek altın kazandı. Yurtsever´e hediyesini Vali Okutan verdi. Diğer memurlara da kitap hediye edilirken, en fazla kitap okuyan 61 memurun isim listesi örnek teşkil etmesi için Valilik Onur Panosu´na asıldı. Listenin her iki ayda bir yapılacak değerlendirmeler sonucunda tekrar yenileceği bildirildi.

Trabzon´un kültürel ve sanatsal ciddi bir derinliğe sahip olduğunu belirten Vali Okutan, bu derinliğin, birikimin tekrar gün yüzüne çıkarılarak gelişmesinin sağlanması ve gelecek nesillere güzel örnek olunması gerektiğini söyledi.

İlgili haber: "Kitap Kardeşliği" projesi Türkiye'ye yayılıyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious