Kitapsız kütüphaneye belediye sahip çıktı

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa merkeze bağlı Yenice köyündeki ilkokul bünyesinde kurulan kütüphaneye belediye tarafından kitap yardımında bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Köylerinde kütüphane olmadığı için şehir merkezine gitmek zorunda kaldıklarını belirterek belediyeden yardım isteyen öğrencilere ilk etapta 500 kitap gönderildi.

Belediye Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, aynı kütüphaneye önümüzdeki günlerde 500 kitap daha gönderileceği bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Belediyesi'ni ziyaret eden Yenice İlköğretim Okulu Müdürü ve öğrencileri Belediye Başkanvekili Fevzi Yücetepe'den köylerine kitap gönderilmesi talebinde bulundu.

Başkan Vekili Yücetepe de, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne konu ile ilgili talimat verdi. Bunun üzerine şehir merkezindeki kütüphanelerin arşivini yeniden gözden geçiren müdürlük yetkilileri Şair Nabi Kütüphanesi ve bünyesindeki arşivden oluşturduğu kitap kolilerini, Yenice Köyündeki İlköğretim Okulu kütüphanesine teslim etti.

Belediye Başkan Vekili Fevzi Yücetepe, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ, Yenice İlköğretim Okulu Müdürü Şakir Işık, kampanya kapsamında toplanan kitapları, kütüphane raflarına birlikte dizdi.

Başkan Vekili Yücetepe, belediye olarak alt yapıya önem verirken sosyal belediyecilik alanındaki çalışmaları da ihmal etmediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious