" />

Kıvırcık Ali için cenaze töreni

Kıvırcık Ali için cenaze töreni.26890
  • Giriş : 21.01.2011 / 11:25:00
  • Güncelleme : 07.09.2016 / 13:56:39

Kıvırcık Ali Çatalca'da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi. Kıvırcık Ali cenaze töreni yapıldı. Kıvırcık Ali'nin kaza yerinden fotoğraflar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


'Kıvırcık Ali' olarak tanınan sanatçı Ali Özütemiz, Çatalca'da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre, Ali Özütemiz (42), Salı sabahı 05.30 sıralarında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

Beşiktaş'ta bulunan müzik stüdyosunda yeni çıkaracağı kasetin çalışmalarını yaptıktan sonra Büyükçekmece Güzelce'de bulunan evine giderken kendi kullandığı otomobilin takla atması sonucu hayatını kaybeden Özütemiz'in cenazesi Büyükçekmece Devlet Hastenesi morguna kaldırıldı.

Çatalca'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden 'Kıvcırcık Ali' lakaplı Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Özütemiz, Esenyurt Er Mahmut Dede Cemevi'ndeki cenaze törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Özütemiz, binlerce seveninin katıldığı cenaze töreninin ardından Hadımköy Gülbahçe Mezarlığı'na defnedildi.

SEVENLERİ HASTANEYE AKIN ETTİ

Ali Özütemiz’in cenazesi Büyükçekmece Devlet Hastanesi morguna getirildi. Acı haberi alan Ali Özütemiz’in yakınları ve sevenleri hastaneye akın etti. Menajeri Uğur Özayvaz kazanın Çatalca Tepekent’teki evinden çıktıktan sonra meydana geldiğini belirterek "Tepekent’i geçtikten sonra virajlı bir bölgede aracı ile takla attı. TRT 1’de kaza günü  canlı yayına katılacaktı. Kazanın oluş nedeni hakkında tam bir bilgiye henüz ulaşamadık. Oğlu şu an Ankara’da asker" dedi.

KIVIRCIK ALİ KİMDİR?

Kıvırcık Ali 11.10.1968 yılında Tokat’ın Turhal ilçesinin Erenli Köyü’nde, dokuz kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi.

Sanatçı büyüyüp okul çağlarına geldiği zaman türküler söylemeye başlar. Bağlamaya ve halk müziğine olan ilgisi, köye gelen ozanları ve dedeleri kapı aralarından dinleyerek başlamıştır.

İlk okuldan sonra maddi imkansızlıklar ve yetersiz koşullardan dolayı okul hayatına son vermek zorunda kalan Kıvırcık Ali 1983’te beni İstanbul’a geldi. Gazino ve düğün salonlarında çalışmaya başladıktan sonra saçlarının uzun ve kıvırcık olmasından dolayı Kıvırcık Ali olarak anılmaya başlar ve 1988 de Şadıman Hanımla evlenir.

1995’de İbrahim AKKAYA ve Mustafa YILMAZ ile birlikte Grup Turnalar’ı kurarlar. 1996’da ilk albümleri olan "Türkülerden Türkülere Yol Eyledik" adlı albümle profesyonelliğe adım atar.

1998’de ikinci albümleri olan “Türküler Kimliğimiz” i çıkartırlar.

1999 yılında ilk solo albümü olan “Gül Tükendi Ben Tükendim” piyasaya çıkar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*