Kıyafetini beğenmediği Sharapova'yı yendi

Kıyafetini beğenmediği Sharapova'yı yendi.11262
  • Giriş : 27.06.2008 / 16:13:00

Wimbledon Tenis Turnuvası'nda tek bayanlarda Rus Maria Sharapova'yı yenen Alla Kudryavtseva, maçta motivasyonunu Sharapova'nın zevksiz seçilmiş kıyafetinden aldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Wimledon Tenis Turnuvası'nda dün sürpriz sonuçlar alındı. Bu yılın Avustralya açık Tenis Turnuvası ve 2004 yılı Wimbledon şampiyonu olan Sharapova, vatandaşı Kudryavtseva'ya 6-2, 6-4'lük setlerle 2- 0 yenilerek elendi.

Sharapova'nın erken gelen yenilgisi tenis otoritelerini şaşırtırken maçı 6- 2, 6-4'lük setlerle 2- 0 alan Rus raket Alla Kudryavtseva ilginç bir açıklama yaptı.

Maçtan sonra maçla ilgili düşünceleri sorulan Kudryavrseva, "Motivasyonumu Sharapova'nın kıyafetinden aldım. Seçtiği kıyafeti hiç beğenmedim" dedi.

Bu açıklamalar ve Sharapova'nın erken gelen mağlubiyeti İngiliz basını da şaşırttı. Sharapova'nın İngiltere'ye gelmeden önce en pahalı marka ceket ve şortlarını valizine koymayı unutmadığını yazan gazeteler, Rus güzelin sadece tenis yeteneğini yanına almayı unuttuğunu yazdı.

İngiltere'nin saygın gazetelerinden The Times, konuyla ilgili haberi manşetten vererek 'Yeni kıyafeti Sharapova'ya ne kazandırdı?' sorusunu sordu.

Sharapova'nın yeni kıyafetinin kendisini Wimbledon da ilgi odağı yapacağını bildiğini yazan gazete, Rus raketin kötü bir oyun sergilediğini, vatandaşı olan Kudryavtseva konusunda önceden uyarılması gerektiğini yazdı.

Dünya klasmanında 154'üncü sırada yer alan Alla Kudryavtseva'nın maç sonunda yaptığı açıklamalara geniş yer veren gazete, "Maria'yı yenmek çok zevk vericiydi. Giydiği kıyafeti hiç beğenmedim bu da bana ayrı bir doping oldu" ifadelerine yer verdi.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious