'Kıydır nikahı kazan altını'

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde resmi nikahı olmayan çiftlere resmi nikah kıydırmaları için 'Kıydır resmi nikahı altın kazan' kampanyası başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aralarında 40 yaşında, 5 çocuğu olan ancak resmi nikahı bulunmayan çiftler de vardı. Bunlardan biri de Hatice Tumuçin. Kucağında bebeği ile resmi nikah törenine geldi. İkinci kez gelinlik giyen Tumuçin, ilk evlendikleri gün kadar heyecanlı olduğunu söyledi.

Dursun Demiral, 5 cocuk babası. 40 yaşında. O da bu güne kadar resmi nikah kıydırmadığı için çok sıkıntı çekmiş. Parasızlık yüzünden resmi nikah kıydırmadığını belirten Demiral, "Kısmet bu güneymiş."dedi.

Tüm masrafları kaymakamlık imkanlarıyla sağlanan resmi nikah töreni öncesi 30 yılık çiftleri ikinci kez damatlık ve gelinlik giydirmekten duydukları memnuniyeti belirten Birecik Kaymakamı Tuncay Sonel, kucaklarında çocukları ile resmi nikah kıydırmaya gelen 218 çifti birer cumhuriyet altınıyla ödüllendirdiklerini aktardı.

Sonel, 2 ay boyunca kaymakamlık personellerinin çalışmaları ile resmi nikahı olmayan vatandaşların tespit edildiğini söyleyen Sonel, resmi nikah töreninde 5 çocuklu, 20 yıllık evli bayanların yanı sıra 40 yıllık evli ancak resmi nikahı olmayan çiftlerle karşılaştığın çok şaşırdığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious