Kız kardeşe 'tokat'a hapis cezası

  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

Erzurum’da, Tamer Yanık'ın kız kardeşine tokat atması sonucu hakkında açılan davada, 740 YTL’lik para cezasına çarptırıldı. Yanık, bu parayı ödemezse 37 gün hapis yatacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Palandöken beldesindeki Yıldızkent semtinde bulunan Misak Yapı Kooperatifinde kalorifercilik yapan Tamer Yanık, kendisine ait bilezikleri bozdurup, parayı harcadığı gerekçesiyle kız kardeşiyle tartıştı.
Tartışmanın büyümesi üzerine kız kardeşine Tokat atan ve ardından karakolluk olan Yanık, kardeşinin şikayetçi olması nedeniyle yargılanmaya başladı.
Daha sonra kardeşinin şikayetinden vazgeçmesine rağmen, kamu davası sebebiyle Yanık’ın yargılanmasına devam edildi.
Erzurum 1. Sulh Ceza Mahkemesinde görülen davada, alt soya ve kardeşe karşı basit müessir fiil işlemek suçundan yargılanan Yanık, kardeşi Elif Yanık’ı kasten yaraladığı gerekçesiyle, TCK’nın 86. maddesi gereğince, 740 YTL para cezasına çarptırıldı.

"TEK ÇAREM HAPİS YATMAK"
Bu parayı yatırma gücü olmadığını belirten Tamer Yanık, şunları kaydetti:
"Ne yapacağımı bilemiyorum. Bir hata yaptım, kardeşime Tokat attım. Çok pişmanım. Hayatım alt üst oldu. Yakınlarıma, çevremde bulunan herkese gittim.
Ancak kimse bana yardımcı olmuyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. Parayı ödeyecek gücüm yok. Tek çarem 37 gün hapis yatmak. Bu sürede ailemin mağdur olacak olması beni çok üzüyor." 3 çocuğuna kalorifercilik yaparak baktığını belirten 30 yaşındaki Yanık,
çalıştığı kooperatif yönetimince, bahar mevsiminin gelmesi nedeniyle geçici süreyle işine son verileceğini de belirtti.
Bu arada, Yanık’ın 2 bin YTL’nin altında para cezasına çarptırılması nedeniyle, kesin nitelikte karar olduğu için, temyiz ve itiraz hakkının da bulunmadığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious