Kız kardeşini bıçakladı, yardım isteyen annesini de öldürdü

  • Giriş : 19.09.2007 / 09:44:00

Kartal'da askerden yeni gelen 23 yaşındaki Mustafa Ünver, 15 yaşındaki kız kardeşini yaraladıktan sonra annesi Yüksel Ünver’i sokak ortasında bıçaklayarak öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Akli dengesinin bozuk olduğu öğrenilen Mustafa Ünver, olaydan sonra kaçarken elinden hafif şekilde yaralanan kız kardeşi B.Ü tedavi altına alındı.
Kartal Karlıktepe Mahallesi Hızır Reis Sokak'ta dün aile faciası yaşandı. Akli dengesi bozuk olduğu öğrenilen Mustafa Ünver, tartıştığı kız kardeşini yaraladıktan sonra annesini sokak ortasında bıçaklayarak öldürdü. Edinilen bilgiye göre Mustafa Ünver, dün sabah babası Mehmet Ünver’in işe gitmek için evden ayrılmasından sonra annesi Yüksel Ünver ile tartışmaya başladı. Akli dengesi bozuk olduğu ve bu nedenle bir süre önce çürük raporu verilerek askerden terhis edildiği öğrenilen Mustafa Ünver'in şiddet uygulamasından korkan anne Yüksel Ünver, sokağa çıkarak kaçmaya başladı. Bu sırada mutfak bıçağını alan Mustafa Ünver, kendisine engel olmak isteyen kız kardeşi B.Ü'yü (15) elinden yaralandı. Genç kız komşularına kaçarak canını kurtardı. Kız kardeşini bırakarak, sokağa çıkan annesine yönelen Ünver, yaklaşık 100 metre ilerde yakaladığı annesini yere yatırarak, karnından bıçakladı. Ağır yaralanan 47 yaşındaki Yüksel Ünver, yardım istemek için sürünerek gittiği marketin önünde hayatını kaybetti. Olayın ardından katil zanlısı Mustafa Ünver ise kaçarak kayıplara karıştı.
Mustafa Ünver'in akli dengesinin bozuk olduğunu ve sürekli evde şiddet uyguladığını belirten komşuları, Ünver'in askerde de sürekli olay çıkarttığı annesi Yüksel Ünver'in korkudan hep dışarıda oturduğunu kaydetti. Abisinin bıçak darbeleriyle elinden yaralanan B. Ü ise kaldırıldığı Yavuz Selim Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kartal Sanayi Sitesi’nde işçi olarak çalışan baba Mehmet Ünver ise korkunç olayı duyunca evine geldi. Gözyaşlarına boğulan acılı baba, komşuları tarafından teselli edildi. Polis kaçan Mustafa Ünver'in yakalanması için araştırmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious