Kız meselesi yüzünden kavga çıktı

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Kahramanmaraş'ta, öğrenciler arasında kız meselesi yüzünden çıkana kavgaya sivillerin de karışması olayın devam etmesini neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şazibey Mahallesi Azerbaycan bulvar üzerinde bulunan parkta gelen öğrenciler tartışmaya başladı. Tartışma kısa süre kavgaya dönüştü. Aralarında bir öğrencinin ağabeyi olan Y.Y. adlı sivil vatandaşında bulunduğu grup, yerde yatan 2 öğrenciyi linç etmeye çalıştı. Bazı öğrenciler tekmelerle yerde yatan öğrencilerin kafasına vururken, bazı öğrenciler ise ellerinde ki mançika ve metal parça ile vurdu. Çevrede bulunan bazı vatandaşlar araya girmesiyle yerde yatan öğrenciler linç edilmekten kurtarıldı.

Bir ara duran kavga, bir pastanede çalıştıkları belirlenen 3 kişinin gelmesiyle yeniden başladı. Siviller tarafından dövülen öğrencilerin imdadına bu defa polis yetişti. Kısa sürede olay yerine gelen polis, kavgayı büyümeden kontrol altına aldı. Kavgada darp sonucu yaralanan 3 öğrenci olay yerine ambulansta tedavi edildi. Olaya karışan M.O, Ö.G, F.B, S.N. ile C.Y., R.B., M.B., E.T., C.A, Y.Y. adlı 10 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Daha sonra polis ekipleri olay yerinde inceleme başlattı. Yapılan aramalarda bir metal parça ve bıçak ele geçirildi. Bulunan eşyalar gazete sarılarak karakola götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious