Kız öğrencilere baskı yapılmamış!

Kız öğrencilere baskı yapılmamış!.13999
  • Giriş : 21.11.2007 / 18:47:00
  • Güncelleme : 21.11.2007 / 18:49:14

Balıkesir'de, disiplini bozan öğrencileri uyaran okul müdiresi, bazı basın yayın organlarınca baskıcı olmakla suçlanmış, sözleri de çarpıtılmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Veliler ve öğrencilerin çoğu, medyanın yansıttığının aksine disiplini sağlamaya çalışan okul müdiresine sahip çıktı.

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'ndeki Celal Toraman Anadolu Lisesi, müdiresinin kılık kıyafet konusunda kız öğrencilere baskı yaptığı iddialarıyla gündeme gelmişti. Ancak gazetelerde çıkan haberlerin çarpıtıldığı, aslında okul müdiresinin kılık kıyafet yönetmeliğini uygulamaya çalıştığı ortaya çıktı.

Nitekim veliler ve öğrencilerin çoğu, "kız öğrencilerden sadece yönetmeliklere uymalarını isteyen" ve okulda disiplin sağlamaya çalışan Müdire Tütüncü’ye sahip çıktı.

Okul müdiresi Hikmet Tütüncü'yü gazete sayfalarına taşıyan konuşma, velilerin isteği, öğretmenler kurulu toplantısının da kararıyla yapılmıştı. Tütüncü sadece, okuldaki bütün öğretmen ve idarecilerle aldıkları ortak kararı öğrencilere duyurdu. Ama gazeteler tarafından konuşma kız öğrencilere uzun etek giymeleri yönünde baskı yapılıyor şeklinde yansıtıldı.

Olayın duyulmasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başlattığı soruşturmada da okul müdiresi Hikmet Tütüncü suçsuz bulundu. Hatta kuralları uyguladığı için tebrik bile aldı. Ancak Hikmet Tütüncü'yü birkaç disiplinsiz öğrencinin iftirasıyla ipe çekmeye çalışan basın soruşturma sonucunu duyurmadı.

Okul müdiresine en büyük destek, öğrencilerinin disiplinsizliğinden şikayet eden velilerden geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious