Kız öğrencisiz takım men olacak

Kız öğrencisiz takım men olacak.13513
  • Giriş : 26.11.2008 / 12:09:00
  • Güncelleme : 26.11.2008 / 12:14:28

Ankara'da düzenlenen futbol turnuvasına katılacak takımlar, iki kız öğrenci bulunduracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara'nın Çubuk ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilköğretim okulları arasında düzenlenen Futbol turnuvasına katılacak takımlardan iki kız öğrenci bulundurma şartı istendi.

Çubuk Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Salih Kahraman, ''Minikler Futbol Turnuvası'' adındaki etkinliği ilk kez düzenlediklerini belirterek, ilköğretim okulları arasındaki turnuvayla sporu seven sağlıklı nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Turnuvaya ilçedeki 11 ilköğretim okulunun da katıldığını kaydeden Kahraman, ''Kız çocuklarına da futbolu sevdirmek için, takımlara kadrolarında iki kız öğrenci bulundurma şartı getirdik. Bütün okullarımız da bu şartlara uyarak Futbol oynamaya hevesli kız öğrencileri 13 kişilik kadrolarına kattı'' dedi.

Bir ay süresince devam edecek turnuvanın dün Çubuk Belediyesine ait spor salonundaki Şehit Piyade Üst Teğmen Muharrem Kaleli ile Özel İbrahim Aksoy ilköğretim okulları arasındaki karşılaşmayla başladığını bildiren Kahraman, şu bilgileri verdi:

''Şehit Piyade Üst Teğmen Muharrem Kaleli İlköğretim Okulu, Özel İbrahim Aksoy İlköğretim Okulunu 2-0 yenerek turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı. Bu karşılaşmada takımlardaki kız oyuncular gerek saha içindeki mücadeleleri gerekse de saha kenarındaki taktik ve tezahüratlarıyla takımlarına büyük katkılar sağladı.''

Şehit Piyade Üst Teğmen Muharrem Kaleli İlköğretim Okulu Takımı futbolcusu Rabia Pasbıyık da Futbol sevgisinin babasından kendisine geçtiğini belirterek, babasının Ankaragücü kendisinin ise Beşiktaş taraftarı olduğunu söyledi.

Takımda kendisinin orta sahada oynadığını kaydeden Pasbıyık, ''İlk maçımızda çok heyecanlıydım, ama heyecanım geçti. Bundan sonraki maçlarda amacım gol atmak. Futbolu sevdiğim için turnuvadan sonra da oynamaya devam edeceğim'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*