Kız yurdunda 7 kız kayıp

Kız yurdunda 7 kız  kayıp.8870
  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

Konya Sosyal Hizmetler İl Müdürü halen Kız Yetiştirme Yurdundan kaybolan 7 öğrencinin güvenlik güçleri tarafından arandığını söyledi.Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Müdür İzzet Güneş Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren Konya Kız Yetiştirme Yurdunda 12-18 yaş arasındaki kızların barındığını belirtti.

Erkek ve kız yurtlarında kalan çocukların, okula gitmek ve alışveriş yapmak gibi sebeplerle yurttan dışarıya çıkabildiğini, bazılarının ise geri dönmeyip kaçak duruma düştüğünü anlatan Güneş, kaybolan öğrencilerin bulunması için durumun polise bildirildiğini anlattı.

Halen Kız Yetiştirme Yurdundan çeşitli tarihlerde kaybolan ve geri dönmeyen 7 öğrencinin güvenlik güçleri tarafından arandığını vurgulayan Güneş, şunları kaydetti:

''Ancak kaybolan kızlarımızın bazıları, yurttan kaçmayı adeta alışkanlık haline getirenler. Geri dönmeyen kızların nerede olduklarını bilmiyoruz. Bu kayıp kızların tamamına yakını, yurtta kalanlara göre yaşları daha büyük olanlar. Kızların bulunması ve yurda geri getirilmesi için gerekli her türlü çalışma yapılmaktadır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious