Kızgın güreş devesi, sahibini öldürdü!

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

Aydın'ın Çine ilçesinde Aslan Daylak lakaplı güreş devesi, çarşı içinde kendisini gezdiren sahibinin kafasını ısırarak ölümüne yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Çine'de yıllardan beri devecilik yapan aslen ilçeye bağlı Çaltı Köyü Soğancılar Caddesinde oturan Sezai Aslan, devesini güreşlere hazırlamak için çarşı içinde gezdirirken Ziraat Bankası önüne geldiğinde devesi tarafından ısırıldı. Ağzında file ağ torbası bulunmayan kızgın deve, sahibinin kafasından ısırarak havada birkaç kez salladıktan sonra yere bıraktı. Öfkesini alamayan kızgın deve, yerde yatmakta olan sahibinin üzerine çökmekte iken çevreden yetişenler tarafından etkisiz hale getirildi. Olaydan sonra ağır yaralı olarak Çine Devlet Hastanesine kaldırılan Sezai Aslan'ın hastanede yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Kızgın deve Çine'li Savran Fatih Hoş tarafından kontrol altına alındıktan sonra dama kapatıldı. Çine polisi, olayla ilgili soruşturma başlatırken, devenin "kinli" bir hayvan olduğunu belirten bazı vatandaşlar, "Aslında deve sadık bir hayvandır. Ancak bakıcısı tarafından zarar verildiğinde bunu unutmaz ve üzerinden yıllar geçse de intikamını alır. Onun için sahibi deveyi dövmüş ya da eziyet etmiş olabilir" dediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious