Kızı alamadı damadı bıçakladı

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Sevdiği kız başkasına verilince, düğün evini basıp damadı bıçakladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İddiaya göre, Mehmet Zengin, aynı semtte oturduğu Dilek'i ailesinden istetti. Ancak olumsuz cevap alan Zengin, Dilek'i almaktan vaz geçmedi. Bunun üzerine Dilek'in annesi Yıldız, kızını yeğeni Celal ile evlendirmeye karar verdi.

Düğün gecesi damadın bindiği arabanın önünü kesip bıçakla tehdit eden Zengin, daha sonra kına gecesinin yapıldığı eve beraberindeki kişiler ile baskın yaptı. Olayın polise bildirilmesi üzerine Zengin, olay yerinden ayrıldı. Düğünün yapılacağı günün sabahında Mehmet Zengin ve aralarında babası ile arkadaşlarının da bulunduğu 5 kişilik grup gelinin evini basarak, damat Celal Yünlü'yü bıçaklayarak kayıplara karıştı. Yaralı damat olay yerine gelen ambülansla devlet hastanesine kaldırılırken, olay sonrasında Mehmet Zengin ve kimliği açıklanmayan bir kişi polis tarafından yakalandı.

Bıçaklama olayına karıştığı iddia edilen ve ismi açıklanmayan bir kişi ise polise yakalandıktan sonra kendisini görüntüleyen Cihan Haber Ajansı kameramanına, "Çek kardeş, çek. Adama sevdiğini vermezlerse böyle koyarlar adama" diye bağırdı. Polis saldırı zanlısını ekip otosuna bindirerek mıntıka polis merkezine götürdü.

Bu arada olayın şokunu üzerinden atamayan gelinin annesi Yıldız Çiftçi, kızının bir yıldan bu yana Celal Yüncü ile resmi nikahı bulunduğunu iddia etti. Anne Çiftçi, kına gecesinin basıldığını polise bildirmelerine rağmen gerekli tedbirlerin alınmamasından şikayetçi olurken, gelinin kız kardeşi ise olayı sapıklık olarak nitelendirdi.

Polis kaçan saldırganları yakalamak için alarma geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious