Kızıl, Ulusoy'u göreve çağırdı

  • Giriş : 11.09.2006 / 00:00:00

Hakeme sinirlenen Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'u göreve çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hakeme adeta ateş püsküren Kızıl, "Bu hakemler acaba Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor oyuncularına bu kadar kolay kart çıkarabilir mi. Haluk Ulusoy görevini yapsın ve bu tür hakemlere gerekeni uygulasın" dedi.

Gaziantepspor'un kendi evinde MKE Ankaragücü ile 2 - 2 berabere kalması sonrasında karşılaşmayı değerlendiren İbrahim Kızıl, maçın 12. dakikasında hakem Vedat Yüksel'in Bekir İrtegün'e gösterdiği kırmızı kartın haksız yere çıkartıldığını söyledi. Maç boyunca hakemin Gaziantepspor'un hakkını yediğini iddia eden Kızıl, Haluk Ulusoy'u göreve çağırarak adil maç yönetmeyen hakemler hakkında gerekeni yapması çağrısında bulundu. Futbol Federasyonu Başkanı Ulusoy ve üst düzey yöneticilere adeta ateş püsküren Kızıl, adalet sağlanmadığı takdirde ligden çekilebileceklerini öne sürdü. Kızıl, "Maçın başında tam kapasite ile oynayan bütün futbolcularımızı kutluyorum. Çok güzel oyun çıkarttılar. Ama maalesef düdüklerle emeklerimiz gidiyor. Ben burdan Haluk Ulusoy ve Mustafa Çulcu'ya sesleniyorum. Bir daha bu emeklerin alınmaması için temiz ellerin gelmesi lazım. Bu emeklere yazık oluyor. Bugünkü pozisyonlara baktığınızda hakem resmen çocukların hakkını katletti. Bu hakem geçen sezon Ankaragücü maçında aynı şeyleri yaptı. Arşivlere baksınlar. Bu hakemin hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. Haluk Ulusoy'u ve Mustafa Çulcu'yu da davet ediyorum. Bundan sonra bu tür hakemleri istemiyorum. Gerekiyorsa o zaman Avrupa'dan hakem getirelim. Namuslu hakemlerin haklarına tecavuz etmesinler. Onlara leke sürmesinler. Bu tür hakemlerin gitmesi lazım. Anadolu kulüplerinin emeğine yazık. Bu kulüpler ne şartlarda ayakta duruyor. Bu insanların emeğine yazık. 13. dakikadan beri futbolcularımız ne emekler döktüler. Günah değil mi kardeşim. Onlara sesleniyorum. O hocanın verdiği kart, Fenerbahçe, Trabzon, Galatasaray ve Beşiktaş olsaydı verilir miydi? Ankara takımlarıyla oynadığımızda hakemler sorun oluyor. Birilerinin ellerini oralardan çekmesi lazım. Kim görev başındaysa onlar bu görevi yapması lazım. Bundan sonra böyle hakemler istemiyoruz. Ben herkesin gerekeni yapması lazım. Eğer olmazsa ligden çekilelim, 4 takım kendi başına oynasın" diye konuştu.

Maçı değerlendiren Gaziantepsporlu Veysel, 10 kişiyle iyi mücadele ettiklerini belirterek, "Son dakika bizim de anlayamadığımız bir penaltıyla berabere kaldık. Benim anlayamadığım bu penaltılar her yerde çok rahat çalınabiliyor mu? Bize çok rahat 90 küsurda çalınabiliyor. Acaba Kadiköy'de, İnönü'de çok rahat çalınabiliyor mu? Oralarda çok rahat çalınabiliyorsa bize de çalınsın"

Engin çok talihsiz bir karşılaşma olduğunu ifade ederek, "Takım çok iyi mücadele etti. Ellerinden geleni yaptılar. Keşke son dakikada o penaltı olmasaydı. Kısmet." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious