Kızılay, gürültüyle anılıyor

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

Çankaya Belediye Başkanı Eryılmaz, ''Kızılay'da gürültü engellenemiyor'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, özellikle gece kulüplerinin ve barların bulunduğu bölgelerde vatandaşlardan aşırı gürültü konusunda çok şikayet aldıklarını fakat yasaların yetersizliği yüzünden kesin çözüme ulaşamadıklarını söyledi.
Eryılmaz, Sakarya Caddesi'nde görev yapacak olan özel güvenlik görevlilerinin tanıtıldığı törenin ardından soruları yanıtladı. Eryılmaz'a, İstanbul'da aşırı gürültü yapan eğlence yerlerine çeşitli yaptırımlar uygulandığı, Ankara'da da benzer şikayetlerin olup olmadığı soruldu. Eryılmaz, çok fazla şikayet olduğunu ancak mevcut yasaların bu konuyla mücadelede yetersiz kaldığını kaydederek şunları söyledi: "Yasalarımıza göre, en ağır ceza 124 YTL ve bu tür işletmeleri en fazla 5 gün kapatabiliyoruz. Bu ceza aşağı yukarı bu tür yerlerde 1 kişinin ödediği hesaba denk geliyor."

Bu nedenlerden dolayı iyi niyetli işletmeleri sözle uyardıklarının altını çizen Eryılmaz, uyarılara kulak asmayan işletmelerin ise, emniyet güçleri aracılığıyla müdehale ettiklerini kaydetti.

Çankaya Belediyesi, Sakarya Caddesi'nde son aylarda artan ölümlü ve yaralamalı kavga ile kapkaç olaylarının önüne geçmek amacıyla 20 kişilik özel güvenlik ekibi oluşturdu.

Ankara'nın en işlek caddelerinden biri olan ve her gün binlerce insanın alışveriş yaptığı, eğlendiği Sakarya Caddesi'nde de son aylarda istenmeyen asayiş olaylarında artış olduğunu belirten Eryılmaz, güvenlik sorununu çözmek için özel güvenlik görevlileri istihdam ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious