Kızılay TIR'ları yola çıktı

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Kızılay, Türkiye'den yardım talebinde bulunan Lübnan'a 2 tır dolusu acil ihtiyaç malzemesi gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Acil ihtiyaç duyulan malzemelerin listesini Kızılay'a bildiren Lübnan'a, Marmara Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi'nden iki tır dolusu ihtiyaç malzemesi gönderildi. Bugün Kartal Esentepe'de bulunan depodan 200 adet mutfak kiti, 26 bin 737 adet çocuk maması, 50 koli muhtelif ilaç, 126 koli kadın pedi, ve 5 bin paket çocuk bezi tırlara yüklenerek savaş bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıkartıldı. Bir hafta içinde bölgeye ulaşması beklenen 2 tır, Kızılay çalışanları tarafından alkışlarla uğurlandı.

Acil ihtiyaç malzemelerinin gönderilmesi sırasında açıklama yapan Türk Kızılay'ı Marmara Bölge Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi Müdürü Bayram Emir, ilk etapta 2 tır dolusu yardım malzemesi gönderdiklerini belirterek, savaşın devam etmesi halinde Kızılay'ın yardımlarının devam edeceğini söyledi.

Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akar ise, Kızılay'ın acının ve felaketin olduğu her yere uzanan merhamet eli olduğunu belirterek, "Yanı başımızda yaşanan insanlık dramına seyirci kalamazdık. Başbakanımızın da teşvikiyle Lübnan ile iletişim kurarak yardım talebimizi ilettik. Yardım talebimiz büyük bir memnuniyetle karşılanmış ve acil olarak ihtiyaç duyulan malzemelerin listesi iletilmiştir. Biz de 2 tır dolusu malzemeyi bugün yola çıkardık." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious