Kızılay'dan Gazze'ye gıda yardımı

Kızılay'dan Gazze'ye gıda yardımı.28455
  • Giriş : 08.04.2009 / 23:35:00
  • Güncelleme : 08.04.2009 / 22:41:10

Türk Kızılayı'nın 167 ton temel gıda maddesinden oluşan 9 tır'ın Gazze'ye gönderileceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Gazze'de yaşanan insanlık dramının ardından büyük bir yardım kampanyası başlatıldığı anımsatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: ''Sınır tanımaksızın her coğrafyada insan ıstırabını dindirmeyi kendine görev edinen Türk Kızılayı, Gazze'de çatışmaların başladığı günden günümüze kadar olan dönemde, insani yardım malzemelerini 7 sevkıyat ile bölgeye ulaştırdı. Türk halkından aldığı büyük destekle yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı bölgeye yönelik 8. sevkıyatını gerçekleştiriyor. Un, şeker, bulgur, makarna, mercimek ve sıvı yağdan oluşan 167 ton ağırlığında temel gıda malzemesi 9 tır ile Gazze'ye gönderiliyor. Bölgeye ulaştırılacak insani yardım malzemeleri Gazze içerisinde görev yapmakta olan Türk Kızılayı ekibi tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

8. sevkıyatı oluşturan 9 tır'ın ilk bölümünü oluşturan 3 tır bugün Ankara'da bulunan Afet Operasyon Merkezi'nden yola çıkacak. Hatay'da diğer 6 TIR'ın katılımıyla tamamlanacak olan insani yardım konvoyu Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan çıkış yaparak bölgeye ulaşacak.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*