Kızılay'dan İlkyardım Eğitim Merkezi

Kızılay'dan İlkyardım Eğitim Merkezi.11134
  • Giriş : 22.03.2008 / 18:54:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:12:46

Türk Kızılay’ı Samsun Şubesi, fertlerin ve toplumun temel sağlık bilgisinin artırılması için İlkyardım Eğitim Merkezi Eğitime başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Kızılay'ı Samsun Şubesi İlkyardım Eğitim Merkezi Eğitime başladı.
Fertlerin ve toplumun temel sağlık bilgisinin artırılması, ilkyardım bilgi ve becerisinin toplumun her bireyine öğretilmesi amacıyla kamu kurum ve özel kuruluşlarda personel sayısına göre ilkyardımcı bulundurulması ile ilgili yönetmelik esaslarına göre eğitim verecek.

Mes'ul Müdürü ve Eğitimcisi Nurten Gazioğlu, İlkyardım Yönetmeliği 16. maddesi uyarınca her kamu kurumu ve özel kuruluşlarda personel sayısına göre ağır ve tehlikeli işlerde çalışan her on personel için bir, tehlikesiz işlerde ise her yirmi personel için bir, ilkyardımcı bulundurulması zorunlu olduğunu ve kanun gereği yetkili kılınan kuruluşlardan birisinin de Türk Kızılayı olduğunu belirtti.

Gazioğlu, Türk Kızılay'ı Samsun Şubesi'nin Samsun'da böyle eksikliği hissederek bu merkezi kurduğunu sözlerine ekledi.

İlk yardım gerektiren hallerde hayatta kalmak için ilk 5 dakikanın önemine vurgu yapan Nurten Gazioğlu yapılacak ilkyardım uygulamasının hayat kurtarabileceğini ve hayat kurtaran ilkyardım eğitimlerin Türk Kızılayı Samsun Şubesi'nde toplam 2 gün ve 16 saatte tamamlandığını belirtti.

Gazioğlu, tüm kursiyerlere Temel İlkyardım Eğitimi programları müfredatına göre eğitim verileceğini de sözlerine de ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious