Kızılay'dan Myanmar'a yardım

Kızılay'dan Myanmar'a yardım.6828
  • Giriş : 08.05.2008 / 15:01:00

Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali, Nargis Kasırgası'nın vurduğu Myanmar için yardım amacıyla 600 bin dolar para hazırladıklarını belirterek, ''İmkanlarımız bu kadar'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Küçükali, Başbakanlık Merkez Bina'da Devlet Bakanı Said Yazıcıoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Tekin Küçüali, Nargis Kasırgası felaketi sonucu on binlerce kişinin öldüğü ve çok büyük mali zararın meydana geldiği Myanmar'a bir ekip gönderdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

''Şu anda onlar Jakarta'da ama askeri bir düzen var. Arkadaşlarımız içeriye giremiyor. ODTÜ Mezunlar Derneği ile ortak protokolümüz var. Bu protokole göre onların koordinatör tayin ettiği Fatih arkadaşımız daha önce Endonezya'daki tsunami felaketinde Osmanlı Mezarlığı tahrip olmuştu, ona yerini tespit ettirdik ve yaptırdık.

Şimdi Myanmar'da da 1500 şehidimizin mezarı var. Birinci Dünya Savaşı sırasında İngilizler esir olarak alıp 2000 askerimizi oraya götürmüştü. Onların bulunduğu mezar tahrip olmuş. Tespit için arkadaşlarımızı gönderdik ve o mezarlığın yapımı ile de ilgileneceğiz.''

Myanmar'a gitmek üzere 4 kişilik bir ekibin yola çıktığını ifade eden Küçükali, ''İçeri giremediler, içeri girmek için ciddi tedbirler var. Daha dünyanın hiçbir yerinden yardım kuruluşu içeri giremedi. Biz beklemedeyiz. İlk yardım olarak, su, ilaç ve bebek maması vereceğiz. Giriş izni alınca gireceğiz. Biz burasıyla ilgili 600 bin dolar para hazırladık. İmkanlarımız bu kadar'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious