Kızılay'dan Ramazan yardımı

Kızılay'dan Ramazan yardımı.6828
  • Giriş : 03.09.2008 / 10:16:00

Türk Kızılayı, Ramazan ayı boyunca her gün yaklaşık 15 bin kişiye sıcak yemek dağıtıyor. Ramazanda, 50 bin aileye gıda yardımı yapacak olan Türk Kızılayı, 80 bin ailenin de sofrasına 2,5 kilogramlık kavurmaları ulaştıracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurum, kuruluşundan bu yana savaşlarda, göçler sırasında ve doğal afetlerde aşevi kurarak, ihtiyaç sahiplerinin yemek ihtiyacını karşılıyor.

Ramazan ayı süresince günde yaklaşık 15 bin kişiye iftarlık ve sahurluk sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiren Türk Kızılayı, ihtiyaç sahiplerine öğle saatlerinde 3 çeşit sıcak yemek sunarak, evlerinde iftar yapabilme imkanı sağlıyor. Aşevlerinde yemekle birlikte kişi sayısına göre ekmek dağıtımı da gerçekleştiriliyor.

Türk Kızılayı, aşevlerine kadar gelemeyen, dışarı çıkamayacak durumda olan yaşlı ve hastaların yemeklerini ise özel sefer taslarında hazırlayarak kapılarına kadar götürüyor.

Ramazan ayında yardım seferberliği başlatan Türk Kızılayı, 1 ay boyunca ihtiyaç sahibi 50 bin aileye gıda yardımı yapacak. Ramazan yardımları kapsamında şubeler, kendi bölgelerindeki muhtarlıklarla iş birliği yaparak ihtiyaç sahiplerini belirleyecek ve vatandaşların bağışlarıyla gerek duyulan gıdaları temin edecek.

Yardım yapmak isteyenler, Türk Kızılayının "www.kizilay.org.tr" internet adresi üzerinden 55 YTL karşılığında 4 kişilik bir ailenin 1 aylık ihtiyaçlarının karşılanması için hazırlanan ramazan kolilerinden bağışta bulunabilecekler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*